03/12/2020 | Yazar: Kaos GL

Aphrodite Queer-Feminist Film Festivali, bu sene 5-6 Aralık tarihlerinde Pembe Hayat Kuirfest ortaklığında düzenleniyor.

Aphrodite Queer-Feminist Film Festivali geliyor Kaos GL - LGBTİ+ Haber Portalı

2018 yılından beri düzenlenen Aphrodite Queer-Feminist Film Festivali, film gösterimleri, tartışmalar ve atölyeler sayesinde sınırların ve bedenlerin politikliğini işlerken, kuir-feminist öznelerin sanat ve aktivizm projeleri ile deneyimlerine kulak veriyor. Festival bu sene 5-6 Aralık 2020 tarihlerinde, Türkiye'nin ilk kuir festivali olan Pembe Hayat Kuirfest ortaklığında düzenleniyor.

Yükselen aşırı sağ hareketin etkileri konu edinilecek

Festival aşırı sağ politik hareketin ve sistemik ırkçılığın artışının mülteci, göçmen ve LGBTİ+’ları nasıl etkilendiğine odaklanırken; cinsellik, beden, yakınlık ve gözetlenme olguları ile ilgili sanat ve aktivizm projelerine yer veriyor. Projeler kırılganlık, yalnızlık, kısıtlı hareket ve kapalı sınır politikalarıyla pandeminin nasıl yaşandığını da inceliyor.

Pembe Hayat Kuirfest festivalin ortak küratörlüğünü yapıyor

2020 Aphrodite Queer-Feminist Film Festivalinin kürasyonu Aleanca LGBT (Arnavutluk), Sofia Queer Forum (Bulgaristan), Pembe Hayat Kuirfest (Türkiye) ve Tiiiit! Inc. (N. Makedonya) kolektifleri tarafından ortak olarak yapılıyor. Festival bu sene özellikle Balkan bölgesi ve yakın çevresine odaklanıyor.

Ayrıntılı bilgi için burayı ziyaret edebilirsiniz.


Etiketler: kültür sanat
nefret