12/09/2017 | Yazar: Kaos GL

‘Hep yüzüme ‘aman paşam’ dediler, arkamdan dalga geçtiler. Üzerimden para kazanan insanlar bile bunu yaptı.’

Aydın: Sahnede alkışlandım, arkamı döndüğümde alay ettiler Kaos GL - LGBTİ+ Haber Portalı

Hep yüzüme “aman paşam” dediler, arkamdan dalga geçtiler. Üzerimden para kazanan insanlar bile bunu yaptı.”

Fotoğraf: Tayfun Çetinkaya

Eğlence dünyasının önde gelen isimlerinden Aydın, GZone’dan Murat Renay’a konuştu. Derginin Eylül sayısında yayınlanan söyleşide Aydın, 90’lardan günümüze eğlence dünyasını değerlendirdi.

“Deli bir 10 sene yaşadık”

Aydın’ın söyleşiden öne çıkan ifadeleri şöyle:

“90’lı yılların başında Yonca Evcimik’le başlayan bir Türkçe Pop furyasının başlangıcıydı. Benim İtalya’dan döndüğüm en deli dönemlerime denk geldiği için öyle bir imaj çizdim. Bana yaradı mı diye sorarsanız, beni bugünlere getirdi diyebilirim. 27 senedir varım.

“O zamanlar daha cesur ve korkusuzdum. Bir şeyden korkmuyorduk ki o günlerde… Bize karşı oluşmuş bir nefret yoktu. “Ne modern, ne tatlı insan” diye bakıyorlardı bize. Hep diyorum, 90’lı yılları yaşamak bir ayrıcalıktı. Deli bir 10 sene yaşadık.

“Yüzüme ‘paşam’ dediler, arkamdan dalga geçtiler”

“Sahnede alkışlandım ama arkamı döndüğüm an benimle alay ettiler. Bu ilk çıktığım günden beri böyle oldu. Hep yüzüme “aman paşam” dediler, arkamdan dalga geçtiler. Üzerimden para kazanan insanlar bile bunu yaptı. Bu durumu açıklamak pek mümkün değil. Ancak bizim ülkemizde yaşanan bir olay bu.

“RTÜK o dönemde reality showları bitirme kararı aldı, aynen şu anda evlilik programlarını bitirmek istedikleri ve yaptıkları gibi. Ancak o dönemde nedense bu “Aydın’ın ekranlardan yasaklanması” gibi lanse edildi.

“Bu konu bazı insanların ve yapımcıların işine geldi. Kendine yakın isimleri öne sürmek istiyorlardı. Yasaklanan ben değildim, formattı. Yapım şirketi “bunu yapamam” dedikten sonra ben o formatı yapamazdım ki. Ne kanala, ne yapımcıya bir şey olmadı ama benim yasaklandığım gibi gerçek dışı bir şey ortaya atıldı. Beni kimse ekranlardan yasaklamadı, ben o dönemden sonra da program yaptım. Benim televizyonları bırakma sebebim anneannem ve babamın vefat etmesi idi. Ben Türkiye’den bu yüzden gittim. Bunu evirdiler çevirdiler “Aydın Türkiye’yi terk etti” diye sundular.

“Şehir efsanelerinden nemalanma gibi bir derdimiz var”

“Evet evlendim. Ama evlendiğim kişinin cinsiyetini bana sormadan yazamazlar. Ben ağzımla “bir erkekle evlendim” demeden bunu bu şekilde haber yapamazlar.

“Daha neler neler çıktı hakkımda; Allah rahmet eylesin Savaş Ay, “Aydın yatakta sevgilisini silahla vurdu” diye yazdı. Aradım Savaş Ay’ı, “Abi” dedim “nerden duydun da yazdın bunu?” “Yemin ediyorum akrabam söyledi” dedi. Rotterdam’da yaşanmış güya bu olay. Hayatımda gitmedim Rotterdam’a!

“Şehir efsanelerinden nemalanmak gibi bir derdimiz var. Başkalarını eleştirerek onlara göre yaşayan insanlarız.

“Biliyorsun daha tutucu bir dönemde yaşıyoruz. 2015’ten beridir söylemlerimiz dahil her şeyimize dikkat ettiğimiz bir dönem bu, ancak kimse şunu unutmasın, ne yasak koyarsan koy geyler iğne deliğini bulur oradan çıkarlar.

“Ben şuna inanıyorum, sen saygılı ve iyi insan ol, her konuda kazanan sen olursun. O homofobik insanlar da bana ancak klavye kabadayılığı yapabilir.

“Yahu kadın oldum yaranamadım, uzun sakallı erkek oldum yaranamadım, ne istiyorlar benden anlamadım?”


Etiketler: medya
Nefret