08/07/2021 | Yazar: Kaos GL

Aydın Valiliği, 2. Aydın Onur Haftası tarihlerinde “yapılması muhtemel her türlü eylem/etkinliği” yasakladı!

Aydın Valiliği’nden Onur Haftası yasağı! Kaos GL - LGBTİ+ Haber Portalı

2. Aydın LGBTİ+ Onur Haftası bugün başlıyor.

Aydın Valiliği, 11 Temmuz’da sona erecek Onur Haftası etkinliklerinin gerçekleşeceği tarihlerde “mülki idare amirliklerinin uygun göreceği etkinlikler hariç olmak üzere yapılması muhtemel her türlü eylem/etkinliği” yasakladı. Gerekçe olarak “kamu düzeni ve genel asayişin devamının sağlanması, suç işlenmesinin önlenmesi, genel sağlığın, genel ahlakın ve vatandaşlarımızın can ve mal güvenliklerinin korunması, ilimizde yaşayan insanların huzur ve güvenliğinin, kişi dokunulmazlığının, tasarrufa müteallik emniyetin, kamu güvenliği ve esenliğinin sağlanması, milli güvenlik, kamu düzeni, suç işlenmesinin önlenmesi, genel sağlığın ve genel ahlakın veya başkalarının hak ve özgürlüklerinin korunması, olası şiddet ve terör olaylarının önüne geçilmesi” gösterildi.

“Yasakları yıkacak ve ablukaları dağıtacağız”

Aydın LGBTİ+ Dayanışması yasağı, “Bizi sansürlemeye, sindirmeye çalıştıklarını biliyoruz. 11 Temmuz günü sokaklarda buluşup ablukaları dağıtacağız” diyerek duyurdu:

“1. Aydın LGBTİQA+ Onur Yürüyüşümüzü Özgecan Arslan parkından gerçekleştirmek için Aydın Valiliği'ne yaptığımız başvuru bugün polisin tebliği ile 6 gün boyunca eylem ve etkinliklere yasak getirildi. Bu yasağı tanımıyoruz, bu yasağın tesadüf olmadığını ve LGBTİQA+’ları sansürlemeye, sindirmeye çalıştıklarını biliyoruz. Yasakları kullanarak lubunyaların LGBTİ+ların bir araya gelmesine ve görünür olmasına engel olmaya çalışıyorlar ama olamayacaklar. 11 Temmuz günü sokaklarda buluşacak sansürleri aşacak yasakları yıkacak ve ablukaları dağıtacağız. Onur Yürüşü’nün detayları için takipte kal lubunya!” diyerek duyurdu.


Etiketler: insan hakları, kent hakkı
İstihdam