28/02/2019 | Yazar: Kaos GL

Ayrımcılık Karşıtı Dersler senin de üniversitende olsun istiyorsan bir mail atman yeterli: bilgi@kaosgldernegi.org

Ayrımcılık Karşıtı Dersler bahara hazır! Kaos GL - LGBTİ+ Haber Portalı

Ayrımcılık Karşıtı Dersler senin de üniversitende olsun istiyorsan bir mail atman yeterli: bilgi@kaosgldernegi.org

Ayrımcılık Karşıtı Dersler, Ankara’da akademisyenleri, öğrencileri ve LGBTİ+ aktivistlerini LGBTİ+ politikalarını tartışmak için bir araya getiren bir program. 

Programın 2019 Bahar dönemi için yapılan çağrı şöyle: 

Kaos GL Derneği, “Ayrımcılık Karşıtı Dersler” kapsamında üniversitelerde öğrenci ve akademisyenle bir araya gelmeye devam ediyor.

Birçok meslek elemanına cinsel yönelim ve cinsiyet kimliğine ilişkin doğru bilgilere ilk elden, öğrencilik hayatında ulaşma imkanı tanıyan Ayrımcılık Karşıtı Dersler, öğrencilerin alanında uzman kişilerle bir araya gelmesini de sağlıyor.

Ayrımcılık Karşıtı Dersler neden sizin kampüsünüzde olmasın?

Kaos GL Derneği Ankara’da farklı üniversitelerin eğitim bilimleri, sosyoloji, kamu yönetimi, siyasal bilgiler, uluslararası ilişkiler, iletişim, kadın çalışmaları, sosyal hizmet, psikoloji, psikolojik rehber danışmanlık, hukuk, tıp ve sağlık bilimleri gibi fakülte ve bölümlerin derslerine konuk olarak birlikte ders yapıyor.

Akademisyen ve öğrencilerden gelecek davetleri değerlendiren Kaos GL, derslerin alanı ve kapsamı üzerinden cinsel yönelim ve cinsiyet kimliği ayrımcılığı ile LGBTİ+ konularının tartışılmasına katkı sunuyor.

LGBTİ+ alanında çalışmak isteyen öğrenci ve akademisyenler, “Ayrımcılığa Karşı Dersler” programı kapsamında Kaos GL Derneği’ne bilgi@kaosgldernegi.org adresinden ulaşabilir.

Öğrenciyim ne yapabilirim?

Ders programında yer alan konular içerisinde LGBTİ+ alanı ile ilişkilendirilecek herhangi bir gündem var ise ders hocası ve Kaos GL ile iletişime geçebilirsiniz.

Hocayım ne yapabilirim?

Kaos GL birçok farklı alanda multidisipliner akademik üretimin de gerçekleştiği bir kurum. Herhangi bir dersinizin bir gününü Kaos GL ile birlikte yürütmek isteyen hocalar da aynı adresten Kaos GL ile iletişime geçebilir.


Etiketler: insan hakları, eğitim
Bayram