25/09/2018 | Yazar: Kaos GL

Ayta Sözeri, “En İyi Pop Müzik Kadın” dalında Pantene Altın Kelebek adayı gösterildi.

Ayta Sözeri, Altın Kelebek adayı! Kaos GL - LGBTİ+ Haber Portalı

Yeni teklisi “Yanayım Yanayım” geçtiğimiz günlerde yayınlanan Ayta Sözeri, “En İyi Pop Müzik Kadın” dalında Pantene Altın Kelebek adayı gösterildi.

Ünlü sanatçı Ayta Sözeri, Pantene Altın Kelebek Ödülleri’ne aday gösterildi. Sözeri, “En İyi Pop Müzik Kadın” dalında yarışıyor.

Pantene Altın Kelebek Ödülleri, bu yıl 9 Aralık'ta düzenlenecek. Halkın oylamasıyla belirlenen adaylara 38 kategoride verilecek ödüller için 21 Eylül'de başlayan oylamanın ilk turu 6 Ekim'de son bulacak.

Bu sene 45.sini düzenlenen Pantene Altın Kelebek Ödülleri'ne bu yıl en çok ilgi gören internet dizileri de dahil edildi.

Her kategoride en yüksek oyu alan ilk 10 aday, oylamanın ikinci fazına geçecek. Yarışmanın %70'i halk oylamasına dayalı olarak sonuçlanacak ikinci turda, jürinin insiyatifi %30 ile sınırlanacak. Oy verme işlemi Pantene'nin resmi internet adresinden yapılıyor.

Sözeri SİYAD, Sadri Alışık ve Artemis ödüllerini de aldı

Aile Arasında filmindeki “Behiye Hala” rolüyle trans kadın sanatçı Ayta Sözeri, geçtiğimiz günlerde Altın Artemis Ödülleri’nde “en iyi yardımcı kadın oyuncu” ödülünün sahibi oldu. Sözeri, bu yıl SİYAD 2018 Sinema Ödülleri ve 23. Sadri Alışık Oyuncu Ödülleri’nde de ödül almıştı.

Ayta Sözeri, SİYAD ödülünü aldıktan sonra hislerini KaosGL.org’a anlatmıştı.

“Gururluyum” diyen Sözeri, ödülü “bütün öteki meleklere ithaf ettiğini” söylemişti. Sözeri; ödülü aldığı için çok mutlu olduğunu, üretmeye, sahnelerde ve beyaz perdede var olmaya devam edeceğini belirtmişti.

Yeni teklisi yayınlandı

“Büklüm Büklüm” teklisiyle oyunculuğun yanı sıra sesiyle de beğeni toplayan sanatçı yeni teklisi “Yanayım Yanayım”ı geçtiğimiz günlerde yayınladı.

“Ömrüm yettikçe LGBTİ diyeceğim”

Pembe Hayat Derneği geçmiş dönem Yönetim Kurulu üyesi Ayta Sözeri, oyunculuğu ve şarkıcılığının yanı sıra LGBTİ+ hak savunuculuğu ile de biliniyor. Sözeri en son nisan ayında  TEDxİstanbul Konferansı’nda konuştu.

Sözeri, kendisinden önce de açık görünür olduğu halde LGBTİ ismini anmak istemeyen sanatçılar olduğunu ancak kendisinin LGBTİ demeye devam edeceğini şu cümlelerle ifade etti: “Ömrüm yettiği sürece LGBTİ demeye devam edeceğim. Her insan aynı şekilde eğitim alana, aynı şekilde yaşayana kadar devam edeceğim.”


Etiketler: kültür sanat