17/06/2019 | Yazar: Kaos GL

Ayta Sözeri 5 Temmuz’da Harbiye Cemil Topuzlu Açıkhava Tiyatrosu’nda sahne alacak.

Ayta Sözeri, Harbiye Açıkhava’da sahne alacak Kaos GL - LGBTİ+ Haber Portalı

Ayta Sözeri 5 Temmuz’da Harbiye Cemil Topuzlu Açıkhava Tiyatrosu’nda sahne alacak.

Sanatçı Ayta Sözeri, 5 Temmuz’da İstanbul Büyükşehir Belediyesi Harbiye Cemil Topuzlu Açıkhava Tiyatrosu’nda seyircisiyle buluşacak.

Oyuncu ve şarkıcı Ayta Sözeri, Kerki|Solfej ve Kral Pop organizasyonuyla sahne alacak. Sözeri’nin Açıkhava Gazinosu konseri 5 Temmuz’da saat 21.15’te başlayacak.

Konser biletleri biletix’ten satışa çıktı.

Ayta Sözeri'ye ödül üstüne ödül

Aile Arasında filmindeki “Behiye Hala” rolüyle trans kadın sanatçı Ayta Sözeri, Eylül 2018’de Altın Artemis Ödülleri’nde “en iyi yardımcı kadın oyuncu” ödülünün sahibi oldu. Sözeri, SİYAD 2018 Sinema Ödülleri ve 23. Sadri Alışık Oyuncu Ödülleri’nde de ödül almıştı.

Ayta Sözeri, SİYAD ödülünü aldıktan sonra hislerini KaosGL.org’a anlatmıştı.

“Gururluyum” diyen Sözeri, ödülü “bütün öteki meleklere ithaf ettiğini” söylemişti. Sözeri; ödülü aldığı için çok mutlu olduğunu, üretmeye, sahnelerde ve beyaz perdede var olmaya devam edeceğini belirtmişti.

Sözeri, her yıl “20 Kasım Nefret Mağduru Transları Anma Günü” etkinlikleri kapsamında, nefret ile mücadele eden ve görünürlük için emek harcayan hak savunucularına verilen “Dilek İnce Nefret Suçları ile Mücadele Onur Ödülü”nü de aldı.

“Ömrüm yettikçe LGBTİ diyeceğim”

“Büklüm Büklüm” teklisiyle oyunculuğun yanı sıra sesiyle de beğeni toplayan sanatçı yeni teklisi “Yanayım Yanayım”ı da 2018 sonbaharında yayınladı.

Pembe Hayat Derneği geçmiş dönem Yönetim Kurulu üyesi Ayta Sözeri, oyunculuğu ve şarkıcılığının yanı sıra LGBTİ+ hak savunuculuğu ile de biliniyor. Sözeri en son nisan ayında  TEDxİstanbul Konferansı’nda konuştu.

Sözeri, kendisinden önce de açık görünür olduğu halde LGBTİ ismini anmak istemeyen sanatçılar olduğunu ancak kendisinin LGBTİ demeye devam edeceğini şu cümlelerle ifade etti: “Ömrüm yettiği sürece LGBTİ demeye devam edeceğim. Her insan aynı şekilde eğitim alana, aynı şekilde yaşayana kadar devam edeceğim.”


Etiketler: kültür sanat
Dijital