08/06/2021 | Yazar: Kaos GL

Seyhan Arman, 17 Mayıs Derneği’nin “Balamoz Şugardır” Instagram canlı yayınlarının ilk konuğu olacak. “Koli yaşım but kürdan”, 15 Haziran Salı 20.00’de Instagram’da!

“Balamoz Şugardır” kumpanyası Seyhan Arman’la perdelerini açıyor! Kaos GL - LGBTİ+ Haber Portalı

17 Mayıs Derneği, yaşlılık çalışmaları kapsamında Instagram canlı yayınlarına başlıyor. “Balamoz Şugardır” diyen 17 Mayıs Derneği 40+ Lubunya İnisiyatifi, yaşlanmaya farklı farklı pencerelerden bakacağı etkinlik serisi ile hem LGBTİ+ yaşlılığını konuşmayı hem de kuşaklar arası iletişimi güçlendirmeyi hedefliyor.

Serinin ilk konuğu ünlü sanatçı Seyhan Arman olacak. 15 Haziran Salı saat 20.00’de 17 Mayıs Derneği ve Seyhan Arman’ın Instagram hesaplarından canlı yayınlanacak etkinlikte Gazeteci Yıldız Tar, soracak; Seyhan Arman yanıtlayacak.

Tar ile Arman; yaş almayı, yaş aldıkça nelerin değiştiğini, dünden bugüne LGBTİ+ hareketini ve daha bir sürü meseleyi biraz gullüm biraz madikoli eşliğinde konuşacak. Bu keyifli sohbeti kaçırmak istemiyorsanız tarihi ajandanıza not etmeyi unutmayın!

“Balamoz Şugardır” projesi hakkında

40+ Lubunya İnisiyatifi, 2019 yılında çalışmalarına başladı. “Yoksun Kalmamak, Yoksullaşmamak ve Yalnızlaşmamak için…” mottosuyla çalışmalarını sürdüren inisiyatif, 17 Mayıs Derneği çatısı altında LGBTİ+’ların korkularından biri olan yaşlanma, beraberinde yalnız kalma korkusunu yenmek için örgütleniyor ve mücadele ediyor.

17 Mayıs Derneği, bu bağlamda ‘Yaşlı LGBTİ+’lar: Türkiye’de ve Dünyadaki Durum’ raporunu yayınladı. ‘Yaşlı LGBTİ+’lar’ projesi kapsamında alanda bilgi üretmek ve yaşlı LGBTİ+ alanındaki çalışmalara yön vermek amaçlı bir dizi çevrimiçi etkinlikler düzenledi. Proje kapsamında elde edilen tüm bilgiler ‘Yaşlı LGBTİ+’ların Hakları ve Sorunları ile Dünyadan Örnekler’ isimli bir kitapta yayınlandı.

Bu çalışmaların ardından 17 Mayıs Derneği 40+ Lubunya İnisiyatifi, Kaos GL işbirliği ve Heinrich Böll Stiftung Türkiye Temsilciliği’nin destekleriyle “Balamoz Şugardır” diyerek bir dizi canlı yayın ve etkinliğe başlıyor. Seri boyunca yaşlanmak, hafıza, mekan, yaşlı LGBTİ+’ların yaşadıkları, LGBTİ+ hareketinin tarihi ve kuşaklararası iletişim başlıklarında canlı yayın ve yaşlı LGBTİ+’ları güçlendirme toplantıları yapılacak. Etkinlikler için takipte kalın!


Etiketler: insan hakları, kültür sanat
İstihdam