01/06/2023 | Yazar: Kaos GL

Bant Mag, eşitlik ve özgürlük mücadelesinden geri adım atmayan ve insan haklarından vazgeçmeyen LGBTİ+ dernekleri ve oluşumlarının yanında olduğunu duyurdu.

Bant Mag: Aşklarımıza, yaşamlarımıza ve birbirimize sahip çıkacağız Kaos GL - LGBTİ+ Haber Portalı

İllüstrasyon: Sadi Güran

Bant Mag, iktidar tarafından hedef gösterilen LGBTİ+’ların, dernek ve oluşumların yanında olduğunu duyurarak “Birbirimizden güç almaya devam edeceğiz” dedi:

“İktidar organlarının nefret söylemine, fobi ve ayrımcılığı sıradanlaştırmaya çalışan siyasi anlayışa sistematik biçimde maruz bırakılan LGBTİ+’lar; seçim sonuçlarının belli olduğu ilk dakikalarda, cumhurbaşkanının zafer konuşmasında bir kez daha hedef gösterildi, ayrıştırıldı, karalandı. Düşmanlığın pompalandığı, kimliklerin ısrarla marjinalleştirmeye ve kriminalize etmeye çalışıldığı bu ortamda ne olursa olsun eşitlik ve özgürlük mücadelesinden geri adım atmayan, insan haklarından vazgeçmeyen LGBTİ+ dernekleri ve oluşumlarının yanındayız.

Onların da dillendirdiği gibi mücadeleyi, dayanışmayı, sevmeyi sürdürecek; birbirimizden güç almaya devam edeceğiz. Aşklarımıza, yaşamlarımıza ve birbirimize sahip çıkacağız.

Alışın, buradayız. #HaziranGeliyorBizGeliyoruz”


Etiketler: insan hakları, yaşam, siyaset
İstihdam