07/09/2021 | Yazar: Kaos GL

“Normalin hatırlanacak nesi var?” sergisi 11 Eylül Cumartesi 19.00’da Bant Mag. Havuz / Bina’da açılıyor.

Bant Mag. sergisi: “Normalin hatırlanacak nesi var?” Kaos GL - LGBTİ+ Haber Portalı

Fotoğraf: Cansu Yıldıran

Bant Mag. ilk fiziksel karma sergisini açıyor. Farklı disiplinlerde üreten sanatçıların bir araya geldiği sergi 11 Eylül Cumartesi günü saat 19.00’da Bant Mag. Havuz / Bina’da izleyiciyle buluşacak.

“Normalin hatırlanacak nesi var?” sorusunun peşine düşen serginin tanıtım metni şöyle:

“Tarih çoğunlukla başarısızlıkların kaydını tutarken, bu yenilgilerden oluşan ortak belleğimiz de kendi normalini yaratıyor. Bu perspektiften bakarken yenilgilerimiz değiştikçe normalimizin değişmemesi de imkânsız görünüyor. İçerisinde yaşadığımız zamanın birkaç normal öncesini hatırlamak için çaba sarf eden bazılarımız hariç, çoğunluk yeni normale adapte olmakla sınanıyor; her yeni bakış açısı, eskiyle olan ilişkisini tartışmaya açıyor. Biz de kişisel deneyimlerde gizlenen NORMAL’in peşinden, kolektif toplumsal yapıların dinamiklerine göz atmaya çalışıyoruz. En son hatırladığımız normal neydi?

“Ooo biri anlatsın hemen
Nedir bu normal?
Ooo canım sıkıldı artık
Yoksa ben miyim anormal?”

“11 Eylül Cumartesi günü saat 19.00’daki açılışın devamında Bant Mag. DJ set’le Bina giriş katında Normalin hatırlanacak nesi var?’ı kutluyoruz. Sergiyi ilerleyen günlerde her gün saat 19.00’a kadar Bant Mag. Havuz / Bina’da gezebilirsiniz.”

Sergi sanatçıları:Ali Taptık, Antre Sex, Aslı Özçelik, Asuman Tanyaş, Aylin Güngör, Ayşegül Karacan, Burak Ata, Burak Dak, Cansu Yıldıran, Deniz Bankal, Devin Yalkın, Elif Gülen, Elif Varol Ergen, Hilal Can, Naz Tansel, Özgür Can Taşçı, Sadi Güran, Suzan Pektaş, Vardal Caniş, Zeynep Özkanca.


Etiketler: kültür sanat
İstihdam