11/07/2006 | Yazar: Kaos GL

Mehmet Murat Somer’in Hop-Çiki-Yaya kahramanları geri döndü. Önceki seride kendine azımsanmayacak bir hayran kitlesi edinen Ponpon, Ajda'nın Elmasları'nda başrolde. Burçak ise Rio de Janeiro’da. Ama Kibar Gönül ve düşük belli jeanler giyen Hasan, Ponpon’u yalnız bırakmıyor. Aşk, nefret, cinayet, ölüm, seks, gerilim, ihtiras, komedi 32 kısım tekmili birden, hem komik hem heyecanlı bir macera.

Başka Türlü Bir Hop-Çiki-Yaya Entrikası Kaos GL - LGBTİ+ Haber Portalı Mehmet Murat Somer’in Hop-Çiki-Yaya kahramanları geri döndü. Önceki seride kendine azımsanmayacak bir hayran kitlesi edinen Ponpon, Ajda'nın Elmasları'nda başrolde. Burçak ise Rio de Janeiro’da. Ama Kibar Gönül ve düşük belli jeanler giyen Hasan, Ponpon’u yalnız bırakmıyor. Aşk, nefret, cinayet, ölüm, seks, gerilim, ihtiras, komedi 32 kısım tekmili birden, hem komik hem heyecanlı bir macera.

KAOS GL

"Kim yaptı aceba?"

"Ben!" dedi İsmet Gürkan. "Ben yaptım."

Bu sefer gözler ona döndü.

"Ay pek nüktedansınız!" diye Ponpon bir kahkaha koparınca yabancı bakışlar dağıldı.

Eliyle de İsmet Gürkan'ın eline vurmuştu hafifçe.

"İnanmak istemiyorlarsa inanmazlar, "diye düşündü İsmet Gürkan. Kimseyi inandırmak zorunda değildi.

"Şimdi iki iş çıktı başıma! Hem Ajda'nın elmasları, hem de doktoru öldüreni bulmek zorundayım!"

Hop-Çiki-Yaya polisiye serisinin son macerasında, kahramanlarımız Ponpon ve Gönül yine tuhaf olayları çözüyor. Ponpon un yeni taşındığı lüks sitedeki komşusu İsmet Bey hastadır ve çok az ömrü kalmıştır. Üstelik giderayak etrafa zarar veren kişileri "temizlemeyi" kendine iş edinmiştir. Süperstar Ajda Pekkan ın elmaslarının çalındığını duyan Gönül, onları bulmayı kendine iş edinir. Serinin önceki kitaplarındaki ana karakter Burçak ın Rio ya yerleşmesiyle boşalan yeri, ekibe kendini zorla katan saf Alman Fraulein Frühstück doldurmaya çalışmaktadır. Sadece "suç"la savaşmakla kalmayan ekibimiz aynı zamanda toplumun travestilerle ilgili önyargılarıyla, dayaklarla, aşağılanmalarla da savaşmak zorunda kalıyor. Mehmet Murat Somer yine de iğneleyici, neşeli, neredeyse komik üslubunu elden bırakmadan okurlarına "Başka Türlü Bir Hop-Çiki-Yaya Entrikası" sunuyor.

'Superstar'ımız Ajda'nın elmasları çalınırsa, onları bulmaya soyunan da bir dedektif değil, travesti bir 'dedektör' olursa... Hop-Çiki-Yaya entrikalarının mucidi Mehmet Murat Somer'den bu kez 'süper' değil, 'Superstar' bir polisiye: "Ajda'nın Elmasları". 'Normal' polisiye roman okurlarının bu kitaptan uzak durmaları menfaatleri icabıdır. Çünkü bu romanda hiçbir şey 'normal' değil. Bu kitap bir 'dedektif' hikayesi değil, 'dedektör' hikayesi. Aşk, nefret, cinayet, ölüm, seks, gerilim, ihtiras, komedi 32 kısım tekmili birden, hem komik hem heyecanlı bir macera.

Espirili ve iğneleyici diyaloglarla bezenmiş Ajda'nın Elmasları, umulmadık yakınlaşmalar, tesadüfen keşfedilen suçlar ve suçlularla ilgili "Başka Türlü Bir Hop-Çiki-Yaya Entrikası".*Ajda'nın Elmasları

*Mehmet Murat Somer

*Başka Türlü Bir Hop - Çiki - Yaya Entrikası

*Merkez Kitapçılık / Polisiye DizisiEtiketler: kültür sanat
Telegram