07/07/2018 | Yazar: Kaos GL

ODTÜ diploma töreninde çoğu öğrenci ellerinde gökkuşağı bayrakları ile yürüdü, LGBTİ+ etkinlik yasaklarını eleştiren pankartlar taşıdı.

‘Bazı duygular’ ODTÜ’de Kaos GL - LGBTİ+ Haber Portalı

ODTÜ diploma töreninde çoğu öğrenci ellerinde gökkuşağı bayrakları ile yürüdü, LGBTİ+ etkinlik yasaklarını eleştiren pankartlar taşıdı.

Fotoğraflar: Batuhan Dereli

ODTÜ Devrim Stadyumu’nda dün (6 Temmuz) gerçekleşen mezuniyet töreninde LGBTİ+ dayanışması dikkat çekti. Törenin gerçekleştiği stadyumda çoğu öğrenci ellerinde gökkuşağı bayrakları ile yürüdü, LGBTİ+ etkinlik yasaklarını eleştiren pankartlar taşındı.

Gökkuşağı bayraklarının dalgalandığı törende, ODTÜ LGBTİ+ Dayanışması gönüllü öğrencilerle irtibat kurarak ODTÜ Rektörlüğünün heteronormatif uygulamalarına karşı bir dayanışma ördü.

Törende öğrenciler ODTÜ Rektörülüğü'nü doğa düşmanı, öğrenci karşıtı, LGBTİ+fobik hareketlerini protesto ettiler. Rektör’ün konuşması sırasında “Verşan Kök ODTÜ’ye rektör olamaz” pankartı ile gökkuşağı bayrağı açan öğrencilere özel güvenlik birimleri saldırdı.

Bu saldırı mezuniyete katılan öğrencilerin gökkuşağı bayraklarıyla dalgalandırdığı o dövizler ve pankartların rengârenk ve umut veren görüntüsüne engel olamadı. KaosGL.org okurları için o anları derledik.

İlgili haber:

ODTÜ mezuniyetinde gökkuşağı bayrağına saldırı


Etiketler: insan hakları, eğitim
İstihdam