30/05/2023 | Yazar: Kaos GL

ODTÜ LGBTİQAA+ Dayanışması, Onur Ayının başlangıcı olarak birlikte yine başaracağımızı göstererek umutla merdivenleri boyamaya çağırıyor.

“Begüm için, onurumuz için; tüm lubunyalar için merdivenlerimizi boyuyoruz” Kaos GL - LGBTİ+ Haber Portalı

ODTÜ LGBTİQAA+ Dayanışması, 1 Haziran’da LGBTİ+ mücadelesinin simgelerinden biri olan gökkuşağı merdivenlerini hep birlikte yeniden boyamaya çağırıyor.

15:30’da başlayacak buluşmaya Dayanışma’nın çağrısı şöyle:

“28 Mayıs Cumhurbaşkanlığı seçimi LGBT+’lar için kritik bir seçimdi. Birçoğunuzun umutsuzluğa kapıldığını tahmin edebiliyoruz. Seçim boyunca LGBT+’lar olarak hem iktidarın hem de muhalefetin nefret söylemleri ile en çok karşılaşan kitle olduk.

Bizlere karşı alınan bu tutuma, bizleri görmek istemeyen ve ötekileştiren zihniyete karşı ODTÜ'de Onur Haftası ile başkaldırıyoruz!

Onur Haftasının başlangıcını da verdiğimiz mücadelenin simgelerinden biri olan gökkuşağı merdivenlerini tekrardan boyayarak yapıyoruz. Bu merdivenleri aylarca yılmadan, nöbet tutarak ve asla yorulmadan iktidar temsilcisi, LGBTİ+fobik rektörlüğe karşı defalarca boyadık. Mücadelemiz başarmamızı ve bugün merdivenlerin gökkuşağı merdivenleri olarak kalmasını sağladı.

Biz de hep birlikte yine başaracağımızı göstererek umutla merdivenlerimizi boyayacağız.

Bu sene merdivenlerin bizim için çok ayrı bir önemi daha var. 6 Şubat tarihinde 11 şehrimizin etkilediği depremde arkadaşımız Begüm’ü kaybettik. Günlerce yardım çağrılarımıza, Begüm’ün bize ulaşma çabalarına rağmen iktidarın yetersizliği yüzünden yol arkadaşımız Begüm enkaz altında kalarak hayatını kaybetti. Biz o gün hem Begüm için hem onurumuz için hem tüm lubunyalar için merdivenlerde olacağız.

Hepinizi bu sisteme başkaldırmaya ve merdivenlerimizi boyamaya davet ediyoruz!”


Etiketler: insan hakları, yaşam, eğitim, siyaset
İstihdam