17/05/2018 | Yazar: Kaos GL

Ankara Çankaya Belediyesi ve İzmir Büyükşehir Belediyesi Kadın Çalışmaları, 17 Mayıs Uluslararası Homofobi, Bifobi ve Transfobi Karşıtı Gün’ü kutladı.

Belediyeler 17 Mayıs’ı kutluyor! Kaos GL - LGBTİ+ Haber Portalı

Ankara Çankaya Belediyesi, İstanbul Şişli Belediyesi ve İzmir Büyükşehir Belediyesi Kadın Çalışmaları, 17 Mayıs Uluslararası Homofobi, Bifobi ve Transfobi Karşıtı Gün’ü kutladı.​

Bugün 17 Mayıs Uluslararası Homofobi, Bifobi ve Transfobi Karşıtı Gün. Ankara Çankaya Belediyesi ve İzmir Büyükşehir Belediyesi Kadın Çalışmaları Şube Müdürlüğü “Ayrımcılığa karşı durma günü!” dedi.

Çankaya Belediyesi: Hayatı savunalım!

Ankara Çankaya Belediyesi, “Herkesi LGBTİ’lerin eşit insan ve vatandaşlık haklarına saygı duymaya çağırıyoruz. Uluslararası Homofobi ve Transfobi Karşıtlığı Günü kutlu olsun. Ayrımcılığa ve şiddete karşı hakları ve hayatı savunalım” mesajıyla Gün’ü kutladı.

İzmir Büyükşehir Belediyesi Kadın Çalışmaları: Şiddete karşı durma günü!

İzmir Büyükşehir Belediyesi Kadın Çalışmaları Şube Müdürlüğü ise “17 Mayıs Uluslararası Homofobi, Bifobi ve Transfobi Karşıtlığı Günü kutlu olsun. Bugün cinsiyet kimliği, ifadesi veya cinsiyet yönelimlerle ilgili tüm fiziksel, ahlaki veya sembolik şiddetlere karşı eylem ve karşı durma günü” diyerek ayrımcılığa ve şiddete karşı mücadeleye çağırdı.

Şişli Belediyesi: Ayrımcılık karşıtı kitaplar

İstanbul Şişli Belediyesi 17 Mayıs'ta aralarında Kaos GL dergi ve yayınlarının da olduğu ayrımcılık karşıtı yayınları kütüphanesine ekledi ve sosyal medyada duyurdu: "Uluslararası Homofobi, Bifobi, ve Transfobi Karşıtlığı Günü'nde Nazım Hikmet Kültür ve Sanat Evi kütüphanemize ayrımcılık karşıtı kitaplarımızı koyduk."


Etiketler: insan hakları, kent hakkı
Nefret