24/10/2022 | Yazar: Kaos GL

Çocukları LGBTİ+ olan Türkiyeli bir grup anne ve babanın hikayelerini seyirciye taşıyan “Benim Çocuğum” belgeseli John Hopkins Üniversitesi’nde gösterim yapacak.

“Benim Çocuğum” John Hopkins Üniversitesi’nde gösterilecek Kaos GL - LGBTİ+ Haber Portalı

ABD’nin Maryland eyaletinde bulunan Baltimore şehrindeki Johns Hopkins Üniversitesi, çocukları LGBTİ+ olan Türkiyeli bir grup anne ve babanın hikayelerini seyirciye taşıyan “Benim Çocuğum” belgeselini gösterecek.

27 Ekim Perşembe günü 10:45 – 12:45 saatlerinde Kenney Auditorium’da gerçekleşecek gösterimin ardından filmin yönetmeni Can Candan ile soru-cevap etkinliği yapılacak. Etkinliğin soru-cevap bölümünü Lisel Hintz modere edecek.

“Benim Çocuğum” hakkında

Çocukları LGBTİ+ olan Türkiyeli bir grup anne ve babanın hikayelerini seyirciye taşıyan “Benim Çocuğum”, Ocak 2013’te yayınlandı. Yönetmenliğini Can Candan’ın üstlendiği, 82 dakikalık uzun metraj belgeselde muhafazakar, homofobik, transfobik bir toplumda bir yandan aile, bir yandan da aktivist olmanın ne anlama geldiğini yeniden tanımlayan LİSTAG’lı yedi ebeveynin deneyimleri aktarılıyor.

İzleyiciyi İstanbul’da beş eve götüren belgeselde, LGBTİ+’ların aileleri kendi ebeveynlik deneyimlerini, çocuklarının büyüme ve kendilerine açılma dönemlerini, bu süreçle baş ederken geçtikleri zorlu yolları, kendi aileleriyle bu durumu nasıl paylaştıklarını ve ebeveyn olmanın neler gerektirdiğini yeniden öğrendikleri süreçleri anlatıyorlar.


Etiketler: kültür sanat, aile
Telegram