01/04/2019 | Yazar: Kaos GL

İki kadın, iki şehir, iki ülke gerçekleri… Umut ve Janina’nın aşkını anlatan “Benimle Gelir Misin?”, Bursa’da sahnelenecek.

“Benimle Gelir Misin?” Bursa’da! Kaos GL - LGBTİ+ Haber Portalı

İki kadın, iki şehir, iki ülke gerçekleri… Umut ve Janina’nın aşkını anlatan “Benimle Gelir Misin?”, Bursa’da sahnelenecek.

Ebru Nihan Celkan'ın yazdığı, Sami Berat Marçalı'nın yönettiği oyun “Benimle Gelir Misin?”, 6 Nisan’da Bursa SanatMahal’da sahnelenecek. İlk gösterimini 29 Ocak 2019'da yapan oyunun müziklerini Ah! Kosmos üstleniyor. Başak Kıvılcım Ertanoğlu ve Elif Ürse’nin canlandırdığı iki kadının, İstanbul’dan Berlin’e aşkını anlatan oyunun biletleri için burayı ziyaret edebilirsiniz.

Tanıtım metninden…

“Seni seviyorum.”

Her şey mümkün, her şey. İki kadın, iki şehir, iki ülke gerçekleri. Umut ve Janina, 2013'te İstanbul'da tanışır ve birbirlerine aşık olurlar. Sanki bin yıldır tanıyorlardır birbirlerini. Janina, Umut'un onun yanına, Berlin'e taşınmasını ister. Beş yıllık gelgitlerde yorulan ilişki, iki şehrin bedenlerde ve belleklerde yetiştirdiği değişmeyen hisler ama bununla beraber Umut'un ve bu ülkede yaşayan büyük bir azınlığın maruz bırakıldığı değişen ülke koşulları, onları bir karara götürecektir. Buradayım. Köklerimiz ne kadar derinde? Ev mi, yuva mı? Zaman her yerde aynı mı? Mücadele mi, aşk mı?


Etiketler: kültür sanat
Dijital