04/03/2022 | Yazar: Kaos GL

Küratörlüğünü Melis Bektaş’ın Üstlendiği “Birbirimizin Huzurunda” sergisi 12 Mart’ta KOLİ Art Space’de açılıyor.

Birbirimizin Huzurunda, kırılganlığın izlerini sürüyor Kaos GL - LGBTİ+ Haber Portalı

Küratörlüğünü Melis Bektaş’ın üstlendiği “Birbirimizin Huzurunda”, yaşamın güvencesizlik ve kırılganlık içinden duyumsandığı bir zamanda beden ve kırılganlıkları bıraktığımız açıklıklar ve bağlantılar üzerinden yorumluyor, bize ait olduğunu hissettiğimiz ve bize ait olmayan bir dizi bakış açısıyla karşılaşılan bir alan yaratıyor.

Sergide beraber co., Pelin Çağlar, Umut Erbaş ve Mihriban Tandoğan sanatsal pratiklerinin genelindeki performatif ihlal; geçişlilik, geçicilik ve katmanlılığın yanı sıra beden, coğrafya, kültür, kimlik ve zihne dair yaşanabilirliği ve yaralanabilirliği ele alış biçimleriyle bir araya geliyorlar.

Başkaları tarafından, bilinen ve bilinmeyen, uzak ve yakın, sosyal normlara göre, tarihsel olarak belirli koşullara göre şekillenen, sosyal ve politik kuruluşlarca ve çevresel faktörler tarafından hep yeniden inşa edilen beden serginin çıkış noktası. Bedenin kamusallığını düşünürken ‘’Birbirimizin Huzurunda’’ isminde birliktelik ihtimalini, birbirimiz olma fikrini sorunsallaştırıyor ve tartışmaya açıyoruz. Canlı bir paradoks ve yeni toplumsal ontoloji ihtiyacı içinde devam eden tartışmalar sergide fotoğraf, video ve resim üzerinden kırılganlığın ve yaralanabilirliğin izlerini sürüyor.

Beraber co., Pelin Çağlar, Umut Erbaş ve Mihriban Tandoğan işlerinden oluşan Birbirimizin Huzurunda Sergisi Açılışı: 12 Mart 2022 saat: 16:00/21:00 arasında ve Sergi konuşması, Serginin Küratörü Melis Bektaş eşliğinde 19 Mart 2022 saat: 15.00’te gerçekleşecek.

Sergi: 12 Mart / 2 Nisan 2022 tarihleri arasında; Pazar, Pazartesi ve Salı günleri hariç 13:00/18:00 saatleri arası gezilebilecek.


Etiketler: kültür sanat
İstihdam