21/08/2017 | Yazar: Kaos GL

Boğaziçi LGBTİ+, Boğaziçi Üniversitesi Vakfı işbirliğiyle bir trans öğrenciye Hande Kader Bursu’nu duyurdu.

Boğaziçi’nde Hande Kader Bursu başlıyor Kaos GL - LGBTİ+ Haber Portalı

Boğaziçi LGBTİ+, Boğaziçi Üniversitesi Vakfı işbirliğiyle bir trans öğrenciye Hande Kader Bursu’nu duyurdu. Kulüp, burs için destek bekliyor.

EDİTÖR NOTU: Boğaziçi Rektörlüğü, Hande Kader Burs duyurusundan sonra “bursla ilgili bilgisi olmadığını” iddia ederek bağışları iade etmeye başladı. Boğaziçi LGBTİ+ “Üzgünüz” dediği açıklamada projenin bir yıldır sürdüğünü, resmi mailleşmeler olduğunu, yazışmalar sürerken şu anki Rektör’ün görevde dahi olmadığını hatırlattı.

Haber için tıklayınız.

Boğaziçi Üniversitesi LGBTİ+ Çalışmaları Kulübü, Boğaziçi Üniversitesi Vakfı işbirliğiyle geçtiğimiz yıl nefret cinayeti sonucu yaşamını kaybeden trans kadın Hande Kader adına burs başlatıyor.

“Boğaziçi Üniversitesi LGBTİ+ Çalışmaları Kulübü olarak daha önce de söylediğimiz Hande Kader cinayetine ve trans cinayetlerine karşı kendi adımıza somut adımlar atacağız” diyen kulüp burs için destek çağrısı yayınladı:

“Bu adımlardan biri olarak BÜVAK iş birliği ile bir burs havuzu oluşturduk. Sizlerin bağışlarıyla gelin bu havuzu dolduralım!”

12 ay boyunca bir trans öğrenciye burs

Boğaziçi Üniversitesi Vakfı BÜVAK ve Boğaziçi Üniversitesi LGBTİ+ Çalışmaları Kulübü BÜLGBTİ+ iş birliği sonucu Hande Kader Bursu ile Boğaziçi Üniversiteli bir trans öğrenciye 12 ay boyunca 500 TL miktarında burs verilecek. Toplanan miktara bağlı olarak bursiyer kontenjanı artabilir ve süre bir yıl daha uzayabilir.

Kulüp, bir trans öğrencinin eğitimine katkıda bulunmak isteyenleri Hande Kader Bursu’na destek olmaya çağırıyor:

“Sizler de bir trans öğrencinin eğitimine katkıda bulunmak isterseniz aşağıda verdiğimiz BÜVAK banka hesabına bağışlarınızı yollayabilirsiniz.

“Bağışlarınızı yollarken açıklama bölümüne HANDE KADER BURSU yazdırmanızı önemle rica ederiz. Bu yardımınız, bağışınızın Boğaziçi Üniversitesi Vakfına yollanan diğer bağışlardan ayrılmasını kolaylaştıracaktır.

“Bağışlarınızdan sonra iletişimde kalabilmemiz ve mümkün olduğu durumlarda bağışçı-bursiyer buluşmaları düzenleyebilmemiz için bulgbti@boun.edu.tr mail adresine bağışçı olduğunuza dair mail yollamanızı rica ediyoruz. İsmini açıklamak istemeyen bağışçılarımızın hassasiyetlerine özen gösterilecektir.”

Bağışımı nasıl ulaştırabilirim?

Bağış için bilgiler şu şekilde:

“Bağışlarınızı, hesap bilgilerini aşağıda paylaştığımız BÜVAK hesabına HANDE KADER BURSU açıklaması ile yatırabilirsiniz.

Garanti Bankası Boğaziçi Üniversitesi Şubesi, 303 Şube Kodu, 6200062 (Ana Hesap) Hesap Numarası, TR52 0006 2000 3030 0006 2000 62

“https://buvak.org.tr/bagis.php linkinden kredi kartı ile bağış veya banka havalesi ile bağış seçeneklerinden birini seçtikten sonra açılan sayfada bağış formunu Burs Havuzu Bağışı seçeneğini seçerek doldurup bağışınızı yollayabilirsiniz. Bağış formundaki açıklama kısmına HANDE KADER BURSU yazmanızı önemle rica ederiz.”

Detaylı bilgi için tıklayınız.


Etiketler: insan hakları, eğitim
Nefret