06/07/2017 | Yazar: Kaos GL

British Council, Pembe Hayat KuirFest işbirliği ile LGBTİ+ kısa film yarışması düzenliyor.

British Council ve KuirFest’ten kısa film yarışması Kaos GL - LGBTİ+ Haber Portalı

British Council, Pembe Hayat KuirFest işbirliği ile LGBTİ+ kısa film yarışması düzenliyor.

British Council, KuirFest işbirliği ile LGBTİ+ konuları üzerine çalışan film yapımcıları için kısa film yarışması düzenliyor.

Türkiye’de yaşayan yönetmenlerin herhangi bir dilde ve son iki yıl içinde çektikleri kısa filmlerin kabul edileceği yarışmada, değerlendirmeye alınacak eserlerin azami süresi 25 dakika olmalıdır. Finale kalan kısa filmler; başta İstanbul, İzmir ve Ankara olmak üzere toplam beş şehirde düzenlenecek gösterimlerde sanatseverlerle buluşacak ve oylanacak.

Finale kalan eserler arasından halk oylaması ve jürinin seçeceği iki kısa filmin yönetmenleri British Film Institute tarafından düzenlenen Avrupa’nın en büyük LGBTİ+ film festivali BFI Flare’e gitme hakkı kazanacak. Ayrıca kazanan filmler, İngiltere’nin çeşitli kentlerinde gösterim olanağı bulacak.

Açık çağrıya katılmak için 20 Eylül 2017 tarihine kadar online formu doldurarak kısa filminizin linkini bize gönderebilirsiniz. Sorularınız için elif.ozturk@britishcouncil.org.tr ve gizem@pembehayatkuirfest.org adreslerine e-posta gönderebilirsiniz.

#FiveFilms4freedom hakkında

FiveFilms4freedom, LGBTİ+ hakları için dünya genelinde düzenlenen dijital bir film programı. Son üç yıldır gerçekleştirilen ve tüm dünyada büyük övgü alan festival, izleyici sayısını her yıl artırıyor. FiveFilms4freedom, BFI Flare, Britanya Film Enstitüsü Lezbiyen, Gay, Biseksüel, Trans, İnterseks ve + Birey (LGBTI+) Film Festivalleri işbirliğinde gerçekleştiriliyor. British Council her yıl Flare Film Festivali’nden beş film seçiyor ve on gün boyunca bu filmler dünyanın her yerinden insanların izleyebilmeleri için online erişilebilir hale getiriliyor. Geçtiğimiz yıllarda ise KuirFest’in kurucularından Bilge Taş, #FiveFilms4freedom 2016’nın 33 destekçisinden biri olmuştu.


Etiketler: kültür sanat
Nefret