18/05/2018 | Yazar: Kaos GL

Gazeteci-aktivist Mahmut ile kimliğini tüm dünyaya özgürce haykırmak isteyen Hüseyin’in kesişen yollarını anlatan Mr. Gay Syria bu haftasonu Ankara, İstanbul ve İzmir’de gösterilecek.

Bu hafta sonu: Mr. Gay Syria Kaos GL - LGBTİ+ Haber Portalı

Gazeteci-aktivist Mahmut ile kimliğini tüm dünyaya özgürce haykırmak isteyen Hüseyin’in kesişen yollarını anlatan Mr. Gay Syria bu hafta sonu Ankara, İstanbul ve İzmir’de gösterilecek.

Ayşe Toprak’ın ilk uzun metrajlı belgeseli Mr. Gay Syria, gazeteci-aktivist Mahmut ile kimliğini tüm dünyaya özgürce haykırmak isteyen Hüseyin’in kesişen yollarına odaklanıyor.

Film, Saraybosna Film Festivali’nde İnsan Hakları Ödülünün; Ulusal Yarışma’da ise Sinema Yazarları Derneği (SİYAD) Ödülü’nün sahibi olmuştu.

Mr. Gay Syria’yı 18 – 24 Mayıs tarihlerinde Ankara’da Büyülüfener Bahçelievler ve Kızılay sinemalarında; İstanbul’da Beyoğlu Beyoğlu, Kadıköy Kadıköy, Beyoğlu Pera ve Levent Metrocity CinemaPink’te ve İzmir’de Alsancak Karaca’da izleyebilirsiniz. Gösterim seanslarını incelemek için burayı ziyaret edebilirsiniz.

KaosGL.org muhabirlerinden Ömer Akpınar’ın Mr. Gay Syria’nın yönetmeni Ayşe Toprak ile yaptığı röportajı okumak isterseniz burayı ziyaret edebilirsiniz.


Etiketler: kültür sanat
Nefret