09/01/2023 | Yazar: Kaos GL

Şişli Belediyesi ve Şişli Kent Konseyi’nin “Özgür Basın Paneli”nde KaosGL.org Genel Yayın Yönetmeni Yıldız Tar, nefret söylemi üzerine konuşacak.

BUGÜN: Şişli’de özgür basın paneli Kaos GL - LGBTİ+ Haber Portalı

Şişli Belediyesi ve Şişli Kent Konseyi, "10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü" nedeniyle 9 Ocak Pazartesi günü Nazım Hikmet Kültür ve Sanat Evi’nde “Özgür Basın Paneli” düzenleyecek. Saat 11.0'de başlayacak etkinliğe, Türkiye’nin önde gelen gazeteci, akademisyen ve hukukçuları katılacak.

Etkinlik, açılış konuşmalarının ardından üç oturumdan oluşan panellerle 17.00’ye kadar sürecek.

Birinci oturumda; Şişli Kent Konseyi Başkanı avukat Şükran Eroğlu’nun moderatörlüğünde, 11.15 ile 12.30 saatleri arasında gerçekleştirilecek olan “Dezenformasyon Yasası ve Algı Mühendisliği” başlıklı ilk panelde; Türkiye Gazeteciler Sendikası Genel Başkanı Gökhan Durmuş, CHP İstanbul Milletvekili Yüksel Mansur Kılınç, Cumhuriyet gazetesi yazarı Miyase İlknur, Flash Haber Genel Yayın Yönetmeni Dr. Cüneyt Akman ve İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi Öğretim Üyesi Dr. Sertaç Işıka konuşmacı olarak yer alacak.

bugun-sisli-de-ozgur-basin-paneli-1

Öğleden sonraki ikinci oturumda; İstanbul Kadın Kuruluşları Birliği Koordinatörü avukat Nazan Moroğlu’nun moderatörlüğünde ise, “Dördüncü Kuvvet Olarak Basının Demokrasilerde Yeri” konusu ele alınacak.

Halk TV programcısı gazeteci İsmail Küçükkaya, Türkiye Gazeteciler Cemiyeti (TGC) Yönetim Kurulu Üyesi Uğur Güç, BirGün gazetesi yazarı ve birgun.net Yayın Koordinatörü Berkant Gültekin ve Tele1 programcısı gazeteci Murat Taylan’ın konuşmacı olarak katılacak.

Ekinliğin, öğlenden sonra gerçekleştirilecek üçüncü oturumunda ise, kendi alanının önde gelen isimlerinin katılımı ile gerçekleştirilecek. Gazete Duvar yazarı Süleyman Karan’ın moderatörlüğünde; London School of Economics and Political Science Öğretim Üyesi Prof. Dr. Yasemin Giritli İnceoğlu, KaosGL.org Genel Yayın Yönetmeni Yıldız Tar, Apoyevmatini Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni gazeteci Mihail Vasiliadis, İstanbul Bilgi Üniversitesi Hukuk Fakültesi Öğretim Üyesi Dr. Ulaş Karan ve Yeni Yaşam ve Agos gazetesi yazarı Pakrat Estukyan’ın konuşmacı olarak katılacak. 15.30 ile 17.00 saatleri arasında gerçekleştirilecek olan bu son panelde; “Nefret Söylemi ve Medya” konusu tartışılacak.


Etiketler: medya
İstihdam