21/09/2010 | Yazar: Kaos GL

Bursa'da bir transeksüel, evinde bıçakla öldürülmüş olarak bulundu.   Dün öğle saatlerinde arkadaş

Bursa'da Nefret Cinayeti Kaos GL - LGBTİ+ Haber Portalı
Bursa'da bir transeksüel, evinde bıçakla öldürülmüş olarak bulundu.
 
Dün öğle saatlerinde arkadaşlarıyla kafeteryada oturduktan sonra evine giden İrem, daha sonra kimliği belirlenemeyen kişi veya kişiler tarafından 12 yerinden bıçaklandı.

Olay, Seray adındaki arkadaşının oturmak için Okan’ın evine gitmesi üzerine ortaya çıktı. Kapı açılmayınca telefon açtığı Okan’dan yanıt alamayan ve evden gelen çalan telefon sesini duyan Kuş daha sonra Okan’ın soyadı öğrenilemeyen Mustafa adındaki erkek arkadaşını ve polisi aradı.

Haber verilmesi üzerine eve gelen polis, çilingir yardımıyla kapıyı açınca Okan’ın koridorda üzerine çarşaf örtülen cesedi ile karşılaştı. Üzerinde tişört ve eşofman bulunan İrem'in vücudunda 12 bıçak darbesi tespit edildi. Ceset, daha sonra otopsi yapılmak üzere Bursa Adli Tıp Kurumu Morgu’na kaldırıldı. Ölüm haberini duyan Okan’ın Balıkesir’in Bandırma ilçesinde yaşayan ailesi ve arkadaşları sinir krizi geçirdiler.

İrem Okan’ın arkadaşları polislerin evde “tüm travestilere ölüm” yazılı bir not bulduklarını da iddia edildi.
 
Polis, Okan’ı öldüren kişi veya kişileri evden aldığı parmak izi, telefon ile yaptığı görüşmeler ve internet ile iletişim kurduğu kişilerden araştırıyor.
 

Etiketler: insan hakları, nefret suçları
bülten