25/09/2017 | Yazar: Kaos GL

Kaos GL Medya Okulu’nun Bursa etabı 15 Ekim’de yapılacak.

Bursa’da Medya Okulu bir başka güzel! Kaos GL - LGBTİ+ Haber Portalı

Kaos GL Medya Okulu’nun Bursa etabı 15 Ekim’de yapılacak. Okula katılmak isteyenlerin başvuru formu doldurması gerekiyor.

Kaos GL Derneği’nin, internet gazetesi KaosGL.org ve Kaos GL Dergisi gönüllü muhabir ve yazar ağını güçlendirmek, LGBTİ+’ları kendi hikayelerini yazmaya teşvik etmek, hak temelli haberciliği yaygınlaştırmak için düzenlediği Medya Okulu Ekim ayında 4 şehre gidecek.

Ankara, Bursa, İstanbul ve İzmir’de temel haber yazım teknikleri, haberin unsurlarının yanı sıra hak temelli habercilik ve KaosGL.org yayın ilkelerinin tartışılacağı birinci aşama atölyelerinin ardından Kasım ayında da 2. Aşama Medya Okulu yapılacak. İlk atölyelere katılan muhabirler bu sefer Ankara’da röportaj teknikleri, yeni medya araçları, cinsel şiddet ve habercilik, nefret söylemi gibi konuların tartışıldığı 2. Medya Okulu’nda bir araya gelecek.

Bursa Medya Okulu’nda size neler bekliyor?

Bursa Özgür Renkler Derneği ile Kaos GL Derneği’nin ortaklaşa yapacağı Medya Okulu’nda KaosGL.org editörleri Aslı Alpar ve Yıldız Tar yer alacak. Yıldız Tar, temel haber yazım tekniklerini aktaracak, Aslı Alpar ise medyada ayrımcı söylemi izleme ve değiştirme üzerine konuşacak.

15 Ekim 2017 tarihinde gerçekleşecek olan etkinliğe katılmak için 12 Ekim’e kadar aşağıdaki formu doldurmanız gerekiyor. Etkinlik yeri katılımcılara ayrıca bildirilecek.

Bursa Medya Okulu’na başvuru için tıklayınız.

Nasıl katılabilirim?

2016 yılında Bursa, Denizli, İstanbul, İzmir, Ankara, Mersin ve Bodrum'da yapılan “İnsan Haklarının İzlenmesi İçin Medya Okulu” programının devamı olan etkinliğe daha önce Medya Okulu’na katılmamış kişiler katılabilir.

Etkinliği takip etmek isteyen kişilerin ikamet ettikleri şehirler için başvuru formunu doldurmaları gerekiyor.

Medya Okulu’nun ilk etabına katılan kişiler içerisinden 20 kişi Kasım ayında Ankara’da yapılacak 2 günlük Medya Okulu İkinci Aşaması’na da katılacak.

Medya Okulu bu yıl temel habercilik eğitiminin ardından Kasım’da KaosGL.org muhabir ve yazarlarının katılımıyla “özel haber”, “dijital güvenlik”, “video aktivizm”, “yaratıcı yazarlık”, “cinsel şiddet alanında hak temelli habercilik”, “yurttaş gazeteciliği”, “röportaj teknikleri”, “çizim atölyesi” gibi atölyeleri ile devam edecek.

Medya Okulu hakkında

2007 yılından bu yana gönüllü muhabir ağı eğitimleri ile ülke genelinde yerel LGBTİ haberciliğini güçlendiren, LGBTİ+ gündemini hak temelli habercilikle aktarmak için yayıncılık yapan KaosGL.org haber portalı 2015 yılında yaptığı Yeni Medya Okulu ile bu çalışmalarını sosyal medyaya da taşımıştı. 2016 yılında ise 7 şehre yayılan üç aşamalı “İnsan Haklarının İzlenmesi İçin Medya Okulu” ile hem habercilik deneyimi hem de sosyal medya kullanım becerileri LGBTİ+ hak savunucularına aktarılmıştı.


Etiketler: medya
Nefret