04/04/2019 | Yazar: Kaos GL

Trans aktivist-oyuncu Esmeray’ın tek kişilik oyunu “Cadının Bohçası” 16 Nisan’da Boğaziçi Üniversitesi’nde sahnelenecek.

“Cadının Bohçası” Boğaziçi’nde açılacak Kaos GL - LGBTİ+ Haber Portalı

Trans aktivist-oyuncu Esmeray’ın tek kişilik oyunu “Cadının Bohçası” 16 Nisan’da Boğaziçi Üniversitesi’nde sahnelenecek.

Boğaziçi Üniversitesi LGBTİ+ Çalışmaları Kulübü, trans aktivist-oyuncu Esmeray’ın tek kişilik oyunu “Cadının Bohçası”nı getiriyor. Bir trans ve Kürt olarak şiddete, milliyetçiliğe ve ataerkil değerlere, transfobiye karşı direnen bir feministin hikâyesini anlatan “Cadının Bohçası” 16 Nisan’da Güney Kampüs Demir Demirgil Salonu’nda sahnelenecek.

Boğaziçi Üniversitesi öğrencisi olmayan izleyicilerin BÜLGBTİ+ Facebook sayfasına ya da bulgbti@boun.edu.tr adresine yazmaları gerekiyor.

Bilet bilgisi ve sorularınız için oyunun Facebook sayfasını buradan ziyaret edebilirsiniz.

“Artık bohçayı açma zamanı gelmişti”

Esmeray “Cadını Bohçası”nı Kaos GL Derginin “Mizah” dosya konulu 159. Sayısına şöyle anlatmıştı: “Aslında oyunlar benim yaşam hikâyem değil. Benimle birlikte birçok hikâye var oyunlarda. O kadar birikti ki bende bana dayatılanlar, bana zorla yasatılanlar… Tüm bunlar birikince sanırsam patlama noktası oldu oyun. Bunları insanların yüzüne haykırmak istedim. Anlatmak istedim. Anlatırken hikâyede olan herkesi katmak istedim. Çünkü o bohçada benim istediklerim de vardı hiç istemediklerim de vardı. Artık bohçayı açma zamanı gelmişti. Bende kalan bende kaldı, belki de istemediklerim bohçadan taştı.”


Etiketler: kültür sanat
Dijital