18/07/2023 | Yazar: Kaos GL

Marvel evreninde Örümcek Adam’ı canlandıran Tom Holland, The Crowded Room dizisindeki gey seks sahnesi üzerinden homofobik trollerin yeni hedefi oldu.

Çevrimiçi homofobinin yeni hedefi: Tom Holland Kaos GL - LGBTİ+ Haber Portalı

Sosyal medyadaki homofobik trollerin yeni hedefi 27 yaşındaki başarılı oyuncu Tom Holland’tı. Marvel Sinematik Evreni’ndeki Örümcek Adam rolüyle çok daha geniş bir izleyici ve hayran kitlesine ulaşan Holland, başka bir yapımdaki rolü üzerinden sosyal medyadaki trollerin hedefi oldu.

Holland, psikolojik gerilim The Crowded Room dizisindeki sahnesinin ardından homofobik yorumlarla karşılaştı.

Dissosiyatif kimlik bozukluğu (DKB) nedeniyle bir suçtan beraat eden ilk kişi olan Billy Milligan'ın gerçek hikayesine dayanan 10 bölümlük dizi, Rya Goodwin (Amanda Seyfried) tarafından karmaşık geçmişi ortaya çıkarılan şiddet zanlısı Danny Sullivan'ı (Holland) beyaz perdeye taşıyor.

Dizinin "Reunion" başlıklı sekizinci bölümünde Danny bir gece kulübüne gidiyor ve bir yabancıyla dans ettikten sonra sevişmek için tuvalete geçiyorlar.

Ne yazık ki, sahne anında sosyal medyadaki trollerin tepkisine yol açtı ve birçoğu, Marvel'in Örümcek Adam serisinde bir süper kahramanı canlandırdığı ve bu nedenle küçük çocuklar için bir rol model olduğu için Holland'ın eşcinsel seksi tasvir etmesinin "kesinlikle iğrenç" olduğunu iddia etti.

Holland’ın hayranları ise homofobik yorumlara karşı aktörü savundu. Sosyal medyada bu muhteşem sahneye ve Holland'ın çarpık psikolojik suç dizisi boyunca sergilediği oyunculuğa övgüler yağdı.


Etiketler: medya, kültür sanat, cinsellik, dijital şiddet
İstihdam