10/07/2021 | Yazar: Kaos GL

Kaos GL’nin Eşit Haklar İçin Savunuculuğu Güçlendirme Projesi kapsamında sosyal hizmetler alanında gerçekleştirdiği etkinliklerin üçüncüsü 15 Temmuz’da.

“Cinsel Şiddetten Hayatta Kalan Erkeklere Dönük Sosyal Hizmet” etkinliği kayıtları açıldı Kaos GL - LGBTİ+ Haber Portalı

Kaos GL’nin Eşit Haklar İçin Savunuculuğu Güçlendirme Projesi kapsamında sosyal hizmetler alanında gerçekleştirdiği etkinliklerin üçüncüsü 15 Temmuz Perşembe, saat 20:00’da çevrimiçi gerçekleşecek.

Partnerlik ilişkisi kapsamında cinsel şiddete maruz kalan, erkek tecavüzüne uğrayan erkeklere ya da erkek seks işçilerine dönük sosyal hizmetleri tartışmaya açacak seminerin konuşmacısı İsveç'te sosyal hizmet üzerine üniversitelerde dersler veren Hans Knutagård olacak.

Etkinlikte neler konuşulacak?

Etkinlikte tartışılacak sorular şöyle: Erkekler bu alanlarda ne türde şiddetlere maruz kalmaktadır. Bu olguya dönük anlayışımızı hangi teorik çerçevelerle güçlendirebiliriz ve çalışmalarımızın dayanağı ne olmalıdır? Sosyal hizmet uzmanı olarak bizler şiddete dayalı bir olguyu insan hakları perspektifini kullanarak nasıl değiştirebiliriz?

Hans Knutagård hakkında:

Hans Knutagård İsveç'te sosyal hizmet üzerine üniversitelerde dersler vermektedir ve sosyal hizmet üzerine hem akademik hem de uygulamacı olarak 40'tan fazla yıldır İsveç'te ve uluslararası alanda çalışmaktadır. Şu anda araştırmalarının odağını kültürel-tarihsel olarak sosyal hizmet, cinsellik ve özellikle de erkeklerin kırılganlıkları oluşturmaktadır. Yakın zaman önce Cinsellik ve Sosyal Hizmetler adlı kitabı yayımlanmıştır.

Kayıt yaptırmak için tıklayın.

* Bu etkinlik, Avrupa Birliği'nin mali desteği ile hazırlanmıştır. İçeriğin sorumluluğu tamamıyla KAOS GL’ye aittir ve AB’nin görüşlerini yansıtmamaktadır.

lgbti-esitligi-icin-kat-edilecek-cok-mesafe-var-yayini-turkcede-1Etiketler: insan hakları, yaşam, sosyal hizmet
nefret