01/06/2021 | Yazar: Kaos GL

Columbia Global Centers - İstanbul, dijital “Çalışma Hayatında Toplumsal Cinsiyet Temelli Ayrımcılık ve Çeşitlilik” konferansına davet ediyor.

Columbia Global Centers İstanbul’dan “Çalışma Hayatında Toplumsal Temelli Ayrımcılık ve Çeşitlilik” konferansı Kaos GL - LGBTİ+ Haber Portalı

Columbia Global Centers – İstanbul (Columbia Üniversitesi’nin Amerika Birleşik Devletleri sınırları dışında yaşayan öğrencilerini desteklemek için açtığı küresel merkezlerin İstanbul şubesi) “Çalışma Hayatında Toplumsal Cinsiyet Temelli Ayrımcılık ve Çeşitlilik” konferansına davet ediyor.

10 Haziran Perşembe günü Prof. Dr. Şemsa Özar, Doç. Dr. Emel Memiş, Doç. Dr. İlke Ercan ve Kaos GL Medya ve İletişim Program Koordinatörü Yıldız Tar'ın konuşmacı olarak yer alacağı konferans, dijital ortamda Zoom uygulaması üzerinden gerçekleşecek. Etkinlik İstanbul saatiyle 18:00'de New York saatiyle 11:00'de başlayacak.

Çalışma hayatında yaşanılan toplumsal cinsiyet temelli ayrımcılıkların, dil üzerinden kurulan tahakküm biçimlerinin, toplumsal cinsiyete göre gruplanmış iş kollarının, eşit işe eşit ücret ilkesinin, duygusal emeğin, şirketlerin çeşitlilik politika ve pratiklerinin ele alınacağı konferansa katılmak için buradan kayıt olabilirsiniz.


Etiketler: insan hakları, çalışma hayatı
nefret