14/07/2023 | Yazar: Kaos GL

“İçinde bulunduğumuz güncel koşullarda ise elimizde kalan son gettolarımız da devlet ve onun çevresindeki gerici çeteler tarafından baskı altına alınmaya başladı. Siyasete, alanlarımıza, sokaklara dönüyoruz!”

Dönme Dergisi geliyor Kaos GL - LGBTİ+ Haber Portalı

Dönme Dergisi, Twitter sayfasında paylaştığı metinle yayın hayatına başladığını duyurdu:

“Bizler geçmişten bugüne siyasetten, yaşam alanlarından, sokaklardan, caddelerden, evlerinden uzaklaştırılmaya çalışılan, iktidar tarafından durmaksızın hedef gösterilen, kimilerinin üzerinden nefret devşirerek oy topladığı, kimilerinin dostmuş gibi davranıp somut pratikte karşılığı olmayan dayanışma iddialarında kendine yer bulan translarız.

İçinde bulunduğumuz güncel koşullarda ise elimizde kalan son gettolarımız da devlet ve onun çevresindeki gerici çeteler tarafından baskı altına alınmaya başladı. Evlerimizde yaşayamıyor, çalışamıyor, sokaklarımızda güvenli bir şekilde dolaşamıyor, saldırıya uğradığımızda şikayet edebileceğimiz, kendimizi ifade edebileceğimiz zeminler bulamıyor ve devletin saldırı ve baskılarıyla her zaman baş başa bırakılıyoruz. Her mecrada verilen büyük dayanışma sözleri yaşam alanlarımıza her yeni bir saldırı yöneldiğinde boşa düşüyor.

Translar kendi kaderine terk ediliyor ve lubunya-trans öz örgütleri de bu saldırılara susmayı tercih ediyor. Bu metni yazmamızda bardağı taşıran son bir damla yok, çoktan taştı bardaktan o son damla. Bizler o taşan damlanın suskunluğunu alıp, onun yerine kendisini, yaşam alanını, sokağını, caddesini, evini savunan, bu iradeyi gösteren ve hiçbir yerde adı dahi geçirilmeyen transların sesini, eylemini ve sözünü koymayı hedefliyoruz.

Geçen her saniye ve her dakikada yaşam alanlarındaki güvensiz ortam nedeniyle her an tetikte yaşamak zorunda kalan, içine korku ekilen transların sesine ses, gücüne güç katmak için yazılarımızla, sözümüzle, eylemimizle bu mücadeleyi omuzluyoruz. İçimize ekilen korku öfkemizi harlıyor, bu harlanan öfkenin sesini duymak/duyurmak isteyen tüm dostları da dayanışmayı büyütmeye İstanbul’da, Ankara’da, İzmir’de ve Türkiye’nin dört bir yanında Dönme’nin sesi olmaya davet ediyoruz.

Siyasete, alanlarımıza, sokaklara DÖNÜYORUZ!”

Derginin paylaşımlarını Twitter ve Instagram’dan takip edebilirsiniz.


Etiketler: medya
İstihdam