24/06/2019 | Yazar: Kaos GL

İstanbul Tarlabaşı’ndaki Dramaqueer Sanat Kolektifi Onur Haftası’na özel düzenlediği sergi, performans ve atölyelere herkesi bekliyor.

Dramaqueer’den “Pride” etkinlikleri Kaos GL - LGBTİ+ Haber Portalı

İstanbul Tarlabaşı’ndaki Dramaqueer Sanat Kolektifi Onur Haftası’na özel düzenlediği sergi, performans ve atölyelere herkesi bekliyor.

Toplumsal cinsiyet ve beden politikaları üzerine üretilen işleri seyirci ile buluşturan Dramaqueer Sanat Kolektifi Onur Haftası’na özel etkinlikler düzenliyor.

Kolektif, İstanbul Onur Haftası’na denk gelen 24 - 30 Haziran tarihlerinde “dramaqueerpride” etkinliklerinde bugün “Türkçe Erotik Alfabe”, “Chat Rulet” gibi serileriyle tanınan sanatçı Özlem Ünlü’yü ağırlayacak.

İlk sergi: “Mirasyedi Özlem”
İlk etkinlik kolektifin daha önce de ilkini İren Yılmaz ile başlattığı “Queerwall” serisinin ikinci ayağı olarak düzenlenecek. Özlem Ünlü’nün “Mirasyedi Özlem” isimli sergisi bugün saat 19:00’da açılacak ve hafta boyunca ziyaret edilebilecek.

Açılış gecesinde DJ Rambo Mozart ise müzikleri ile sergi açılışına eşlik edecek.
Hafta boyunca dragqueen, dragking ve Shibari atölyeleri, İlyas Odman’ın   Yolluk, ‘Hikâye anlatmakla ilgili bir performans’ isimli performansı ve Başka türlü seveceksin, başka türlü... “Bacı-koli Hamam”da isimli etkinliklerle devam edecek.

Hafta boyunca sergi, atölye ve performans gibi çeşitli etkinlikler gerçekleştirecek olan Dramaqueer herkesi Tarlabaşı’ndaki mekânına bekliyor.

“dramaqueerpride”ın tüm etkinliklerine buradan ulaşabilirsiniz.

İlgili haberler:

Dramaqueer a-çı-lı-yor!


Etiketler: kültür sanat
Dijital