02/10/2017 | Yazar: Kaos GL

LeGeBİT, Ege Üniversitesi’ne yeni kayıt yaptıran öğrencilere ‘Hoşgeldiniz’ diyor.

Ege’ye hoşgeldiniz! Kaos GL - LGBTİ+ Haber Portalı

LeGeBİT, Ege Üniversitesi’ne yeni kayıt yaptıran öğrencilere “Hoşgeldiniz” diyor.

Ege Üniversitesi LeGeBİT Cinsel Yönelim ve Cinsiyet Kimliği Araştırmaları ve Dayanışma Topluluğu, yeni eğitim öğretim dönemi mesajını yayınladı.

Topluluk, “heteroseksizmin var olmadığı bir üniversite hayatı” arzusunu yinelediği çağrısıyla üniversiteye yeni gelen öğrencilere “Hoşgeldiniz” dedi.

“İkili cinsiyet sistemi ve heteroseksizmin var olmadığı bir üniversite hayatı”

LeGeBİT’in çağrısı şöyle:

“LeGeBİT olarak, eğitim sisteminin zorlu ve yorucu bir döneminin ardından hayatınızın yeni ve değerli yıllarını Ege Üniversitesi’nde yaşamaya başlamanızı kutlarız. Lise yıllarında hayalini kurduğunuz bir üniversite hayatı yaşamanızı umuyoruz/diliyoruz.

“Üniversite yıllarının amacı, yalnızca size derslerde donanım kazandıracak bilgiler edindirmek değil bu yıllarda sosyal ve hayata dair deneyimler kazandırmaktır. Bu yıllar; çoğu kişi için kendilerini tanıdıkları, tek başına ayakta kalmayı öğrendikleri, belki aşık oldukları ve ileride gülümseyerek hatırlayacakları güzel anılar biriktirdiği yıllardır. LeGeBİT olarak istediğimiz ve üzerine çabaladığımız yarınlar, hem üniversitede hem de hayatın her alanında hepimizin dilediğimiz duygu ve deneyimleri cinsiyet kimliği ve cinsel yönelim fark etmeksizin özgürce ve baskı altında hissetmeden yaşayabildiğimiz. Bir diğer deyişle, ikili cinsiyet sistemi ve heteroseksizmin var olmadığı bir üniversite hayatı ve topyekûn bir yaşam arzuluyoruz. Herkes için daha özgür ve yaşanabilir bu dünyayı birlikte inşa ettiğimiz üniversitemize, aramıza tekrar hoşgeldiniz!

“Hepimiz için güzel ve mutlu bir eğitim öğretim yılı umuduyla.”

 


Etiketler: insan hakları, eğitim
Nefret