18/03/2019 | Yazar: Kaos GL

Sosyal Politikalar Cinsiyet Kimliği ve Cinsel Yönelim Çalışmaları Derneği’nin düzenlediği “Türkçe Edebiyata Queer(den) Bakış” edebiyat tartışmasının beşincisi 4 Nisan’da.

“En Eski Yüz”e queer bir bakış Kaos GL - LGBTİ+ Haber Portalı

Sosyal Politikalar Cinsiyet Kimliği ve Cinsel Yönelim Çalışmaları Derneği’nin düzenlediği “Türkçe Edebiyata Queer(den) Bakış” edebiyat tartışmasının beşincisi 4 Nisan’da.

Sosyal Politikalar Cinsiyet Kimliği ve Cinsel Yönelim Çalışmaları Derneği (SPoD) edebiyat ve queer ilişkisini tartışmaya devam ediyor. İlki 6 Aralık’ta düzenlenen “Türkçe Edebiyata Queer(den) Bakış” başlıklı edebiyat tartışmaları serisinin beşincisi 4 Nisan Perşembe günü gerçekleşecek.

İpek Şahinler ve Sevcan Tiftik’in moderasyonu ile düzenlenen seride yedi ay boyunca her ay bir kitap queer bakış ile ele alınıyor. 4 Nisan Perşembe günü gerçekleşecek olan beşinci tartışmada Kaos GL’nin düzenlediği Kadın Kadına Öykü Yarışması’nın jürisi de olan Pelin Buzluk’un “En Eski Yüz” isimli öykü kitabı incelenecek.

Serinin gelecekteki oturumlarında Sevgi Soysal’ın Tante Rosa metniyle son olarak Tahsin Yücel’in Kumru ile Kumru romanı tartışılacak.

Nasıl kayıt yaptırabilirim?

Herkesin katılımına açık ve ücretsiz olan edebiyat tartışmalarında her oturum için kayıt yaptırmak zorunlu. Kayıt için info@spod.org.tr adresine, konu başlığında “Edebiyat Tartışmaları” yazan bir e-posta göndermeniz gerekiyor. Buluşmaların kontenjanı 20 kişiyle sınırlı.

Programda neler var?

13 Haziran'da sona erecek Türkçe Edebiyata Queer(den) Bakış serisinin gelecek programı ise şöyle:

04 Nisan 19:00-21:00     En Eski Yüz

02 Mayıs 19:00-21:00    Tante Rosa

13 Haziran 19:00-21:00  Kumru ile Kumru

İlgili haber:

Edebiyat tartışmaları başlıyor

 


Etiketler: kültür sanat
Telegram