07/10/2022 | Yazar: Kaos GL

Erdoğan, Kılıçdaroğlu’nun başörtüsü çıkışına karşılık, “LGBT’yle birlikte de bizim aile yapımızı bunlar dejenere etmenin gayreti içerisine girdiler” dedi. Adalet Bakanı, Anayasada LGBTİ+’lara ayrımcılık yapacak tasarı için çalışmaya başladı.

Erdoğan’dan anayasada aile değişikliği açıklaması Kaos GL - LGBTİ+ Haber Portalı

Cumhurbaşkanı ve Adalet ve Kalkınma Partisi (AKP) Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, Çekya ziyareti dönüşünde gazetecilerin sorularını yanıtladı. Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun başörtüsüne yasal güvence çıkışının ardından, sosyal medyadan “Hatta bununla kalmayalım, kadının ve erkeğin birlikteliğinden oluşan aile kurumumuzu güçlendirerek geleceğimize güvenle bakmamızı sağlayacak ilave değişiklikler de yapalım” diyen Erdoğan neyi kastettiğini gazetecilere anlattı.

Erdoğan, Zahid Akman’ın “Aile yapısıyla ve ailenin korunmasına yönelik değişikliklerle ilgili bir hazırlık var mıydı? Onun kararını hemen mi verdiniz?” sorusunu şöyle yanıtladı:

“Aile kavramı bizim olmazsa olmazımız zaten. Çünkü güçlü bir millet, güçlü aileden olur. Şimdi bizim bunun çalışmasını da yapmamız lazım. Çünkü son zamanlarda topluma LGBT’yi soktular. LGBT’yle birlikte de bizim aile yapımızı bunlar dejenere etmenin gayreti içerisine girdiler. Öyleyse biz olması gereken ne ise onu yapacağız. Biz kimlerin LGBT’ci olduğunu biliyoruz zaten. Ama bunu da aile olarak gelip oraya koyalım. Burada da çıksın bakalım neresinden savunacak onu da görelim.”

Erdoğan ayrıca hem başörtüsü hem de aileye ilişkin düzenleme için Adalet Bakanı Bekir Bozdağ’ın Anayasa ve Adalet Komisyonu başkanları, AKP milletvekilleri ve MYK üyeleriyle çalıştığını söyledi. Erdoğan, konu hakkında Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Lideri Devlet Bahçeli’yle de konuyu görüştüğünü, “en kısa sürede” Meclis’e sunacaklarını ekledi.


Etiketler: insan hakları, nefret suçları, aile, siyaset
İstihdam