11/03/2022 | Yazar: Kaos GL

Sergi, toplumsal cinsiyet eşitliği, muhafazakar yapının bedene tahakkümü, fırsat eşitsizliği, ayrımcılık, gibi konuları ele alıyor.

Erhan Us’un 11. kişisel sergisi Ataerkilled 13 Mart’a kadar izleyici ile buluşuyor Kaos GL - LGBTİ+ Haber Portalı

Kavramsal/protest sanatçı ve yazar Erhan Us'un on birinci kişisel sergisi Ataerkilled, 10 — 13 Mart 2022 tarihleri arasında Art Ankara 8. Çağdaş Sanat Fuarı'nda izleyici ile buluşuyor.

Toplumsal cinsiyet rollerinin öldürücü alışkanlıklara dönüşmesini 20'ye yakın yerleştirme ve resim ile eleştiren Us'un mini sergisi, ATO Congresium Ankara'da bir kez daha ziyarete açık olacak. Ataerkilled, Us'un Şubat 2022'de on ikinci sergisi olarak hazırladığı Tanrı Simülasyonu NFT koleksiyonundan önce, 25 Kasım — 31 Aralık 2021 tarihlerinde Uniq Expo Istanbul'da sanatseverlerin beğenisine sunulmuştu.

Toplumsal cinsiyet eşitliği, muhafazakar yapının bedene tahakkümü, fırsat eşitsizliği, ayrımcılık, dayatılan güzellik kavramı, cinsel suçlar, metalaşma, moda — istismar gibi konuları merkezine alan sergi, Us'un geçen yıllarda Tokyo Metropolitan Müzesi, Londra, Miami, Roma, Sydney, Rahmi M. Koç Müzesi, SaatchiArt gibi 5 kıta, 26 ülke ve birçok şehirde sergilenmiş yapıtlarından oluşuyor.


Etiketler: kültür sanat
nefret