02/01/2023 | Yazar: Kaos GL

KİH-YÇ’nin Mor Bülteni’ne Av. Evrim Demirtaş Esat-Eryaman davasını, Janset Kalan ise 20 Kasım Nefret Suçu Mağduru Transları Anma Günü’nü yazdı.

Esat-Eryaman davası Mor Bülten’de Kaos GL - LGBTİ+ Haber Portalı

Kadının İnsan Hakları – Yeni Çözümler Derneği, Mor Bülten’in 42. sayısını yayınladı. Mor Bülten’in bu sayısında Bizden Haberler bölümü için derneğin 2022’nin son altı ayındaki çalışmaları 2022’yi Ardımızda Bırakırken Bu Yılın İkinci Yarısında Neler Yaptık? adlı yazıda yer alıyor.

13. KİHEP Eğitici Eğitimi hakkındaki bir haber ve fotoğraf albümü bu bölümde. Kaos GL ile KİH-YÇ’nin düzenlediği ODOS (Ortak Mücadele Hep Birlikte): Dayanışma Yaşatır Forumu’ndaki gözlemlere yer verilen bir yazı da bu sayıda yayınlandı.

Kadın Hareketinden bölümünde eylül ve ekim aylarında dünyada olduğu gibi Türkiye’nin birçok yerinde de Mahsa Amini’nin öldürülmesi üzerine İranlı kadınlarla dayanışma göstermek amacıyla birçok eylem düzenlendi. Türkiye’deki eylemlerden derlenen fotoğraflara bu yazıdan ulaşabilirsiniz. Ayrıca Türkiye’de 25 Kasım Kadına Yönelik Şiddetle Uluslararası Mücadele Günü’nde yapılan eylemlerin fotoğraflarını sizler için foto albüm olarak derlendi.

Dernek, Kadın Koalisyonu’nun 20.Yıl Buluşması’ndan gözlemlerini de aktardı. Mor Çatı Kadın Sığınağı Vakfı ve Rosa Kadın Derneği’nin beraber düzenlediği Sığınaklar Kurultayı’nın sonuç bildirgesini yine bu bölümde okuyabilirsiniz. Esat Eryaman Olayları ve dava sürecinin kapsamlı bir şekilde ele alındığı Evrim Demirtaş imzalı yazıyı kaçırmayın.

Kadınlardan bölümünde ise yine KİHEP eğiticileri ve katılımcılarının KİHEP süreçleri hakkındaki deneyimlerini okuyabilirsiniz.

Dünyadan bölümünde son altı ayda dünyadaki kadınların ve LGBTİ+’ların mücadele ve gündemlerini okurları için derledi. Ayrıca Küresel Güney’den örgütlerin içinde yer aldığı, feminist birlik olarak kendini tanımlayan Fòs Feminista hakkında yazıya buradan ulaşabilirsiniz. 

Serbest Köşe bölümünde ise 20 Kasım Nefret Suçu Mağduru Transları Anma Günü hakkındaki Janset Kalan imzalı yazıyı okuyabilirsiniz. 


Etiketler: kadın, medya, nefret suçları
İstihdam