20/08/2007 | Yazar: Kaos GL

Cumhurbaşkanlığı seçimi bugün yapılıyor.

Eşcinsellerin Abdullah Gül’ü Kaos GL - LGBTİ+ Haber Portalı Cumhurbaşkanlığı seçimi bugün yapılıyor. İlk seçimde kazanamasa bile AKP’nin adayı Abdullah Gül’ün cumhurbaşkanlığına bu sefer kesin gözüyle bakılıyor. Peki, eşcinseller yakında yeni cumhurbaşkanımız olacak Gül hakkında ne düşünüyorlar? Eşcinsellerin internet sözlüğü Homoloji.com’a girdik ve sizler için derledik.

22 Temmuz’da yapılan genel seçimlerin ardından tartışmalar devam ederken, Türkiye’nin politik gündemi şimdi de cumhurbaşkanlığı adaylığına kilitlendi. AKP’nin adayı Abdullah Gül’ün kazanmasına bu sefer kesin gözüyle bakılıyor.

Peki, eşcinseller yakında yeni cumhurbaşkanımız olacak Abdullah Gül hakkında ne düşünüyorlar? Eşcinsellerin internet sözlüğü Homoloji.com’a girdik ve sizler için derledik.

İşte yorumlar:

Homolog: Türkiye'nin olası 11. cumhurbaşkanı. çok da güzel olacaktır.

Mbk: kafası bir piknik tüpü büyüklüğündeki siyasi parti görevlisi...

Kurremkarmerruk: Bir kaç yıl önceki fotolarıyla şimdiki halini karşılaştırınca "vah vah, çöktü dağ gibi adam, rabbım hepimizi bakanlıktan korusun" dedirtecek, zamanının dublör başbakanı.

Homolog: Türkiye'nin 11. cumhurbaşkanı. * 24 nisan 2007 tarihli ak parti grup toplantısında başbakan recep tayyip erdoğan tarafından adaylığı açıklanmıştır. * -

Homolog: Ülke siyasetindeki kemalist elit merkez ile çevre arasındaki çekişmede, çevrenin merkeze "şah" derken kullandığı isimdir. kim mat olacak bilinmez. –

Escherichia: devlet adamı olmak için hazırlanmış bir öz geçmişe sahip yarının cumhurbaşkanı er kişisi.

Otokontrol: Daha '' ılımlı '' bir tablo çizerek akp'nin yarattığı olumsuz tabloyu az da olsa maskeleyebilecek kişi...

Kerpeten: homofobik olup olmadığına karar veremediğim insan.
arap aksanıyla ingilizce konuşan cumhurbaşkanı çok ironik dedirten manşet.- zom

Kuark: vallah ne diyeyim bir askerden on kat daha iyidir. ayrıca ingilizce bilen akp li tek bakandı.* merak ediyorum dışişleri bakanı şimdi kim olacak.

Sean_cody: recep tayyip erdoğan'ın kendi ideolojilerini uygulatmak üzere öne sürdüğü piyon. islamcı kesimden gelen bir cumhurbaşkanı adayına, bir gey sözlüğünde destek verilmesi de hayret edilecek bir durumdur. o halde bütün geylere türban zorunluluğu gelmesini dört gözle bekliyoruz. ayrıca şu tarih itibariyle kendisinin cumhurbaşkanı ilan edilmesi de garipliğin dibine vurulmasıyla eş anlamlıdır.

Ybd: Cumhurbaşkanlığı seçimleri sırasında halkın meclisi kuşatarak engellemeye çalışması gereken, engelleyemezse de Çankaya köşkünü kuşatarak istifasını verdirtmesi gereken herhangi İslamcı cumhurbaşkanı adayından birisi.

Divine: gün itibariyle akp nin cumhurbaşkanı adayı olarak açıkladığı ve bu haberi duyar duymaz başımdan kaynar sular dökülmesini sağlayan ve bir kez daha ve binlerce kez daha balkona çıkıp tehlikenin farkındayım diye bağırmak istediğim kişi.

Lizeminnelli: açıklamadan sonra şunu demek mümkün. ağlanacak halimize gülüyoruz.

Uyuzkopekbaligi: george cloney'e benzetilen siyasetcimiz.

Taşbeşik: sahip olduğu zihniyet, cumhurbaşkanı olması sonrasında ve önümüzdeki seçimlerde akp'nin yeniden tek parti iktidarı olması durumunda bizlere en azından önümüzdeki 5-10 sene pek hoş günler gösterecek cinsten değildir arkadaşlar.bakarsınız homolojiye erişim de engellenir bir gün.yavaş yavaş ve sinsice her kaleyi düşüreceklerdir.
alıntıdır;
"arkadaşımız nilgün cerrahoğlu'nun abdullah gül ile yaptığı bir konuşma 10 aralık 1995 tarihinde milliyet'te yayımlandı. gül o zaman refah partisi'nin genel başkan yardımcısı'ydı. adım adım hedefe ilerleyen bir siyasi kadronun geçmişte söyledikleri de her zaman ilginçtir tabii... soru cevaplar arasında dikkat çeken birkaçını buraya alalım.. gül konuşuyor:

- artık saklanamaz gerçekler var. islamın yalnız ahireti değil, dünyevi düzeni de içerdiği bir gerçektir. ben bir müslümanım ve buna inanıyorum.

- tercihiniz şeriat öyle mi?

- türkiye'de geçerli kanunlar arasında, islama aykırı olan da var, olmayan da. aykırı olanlar baskıdır. baskı kalkacak. bu hakkı kullanacağım. halka bu imkânı vereceğim.

- camiye, ramazana, kuran okuluna kim mâni oldu ki?

- düzen türkiye'de islamı, caminin içine hapsetti. biz islamı hayat tarzı olarak görmek istiyoruz..."

bunun üzerine ne denir bilmem ki.vatana millete hayırlı olsun demek lazım herhalde.sırtımız yere gelmez artık.

Shevekofanarres: bugün akşam saatlerinde dyp ve anap'ın desteklemeyeceklerini açıklamalarıyla cumhurbaşkanlığı tehlikeye düşen kişi.

Diabolis: kelebek gazetesinin george clooney'e benzettiği siyasetçidir. gönül gözüyle bakmış olacaklar herhal...

Timon: "avrupa birliği nedir? eşcinsel evlilik yapılan klüptür" benzeri bir laf eden necmettin erbakan'ın prenslerinden biri.

Wampirabbit: cumhurbaşkanı olması imkansızlaşan kişi.

Zom: "abdullah gül kardeşim" ifadesiyle rte'nin cumhurbaşkanı olarak takdim ettiği kişi.

Totosssh: recep tayyip erdoğan ile birlikte erbakan'ın çok güvendiği prenslerinden biri, donanımı, eğitimi o zamanki adıyla refah partisinde hızla yükselmesine neden olmuş kişi, aslında milli görüş geleneğinden gelen abdullah gülün babasıda milli selamet partisinden milletvekilliği adaylığını koymus lakin kazanıp meclise girememiştir. kamuoyundaki yoğun baskılardan sonra recep tayyip erdoğan kendi yerine medyada daha ılımlı görünen yakın dostu ve bir zamanlar başbakanlık koltuğunu verdiği abdullah gül'ü cumhurbaşkanlığı adaylığına göstermesi yadırganmayacak bir davranıştır ve bir kaç yıl önce medyanın dilinden düşürmediği takkiyeciliğin bir numalı örneğidir. çizgisi ve amacı belli olan bir partideki insanın cumhuriyetimizin kalesi çankaya'da işinin olmayacağını düşünüyorum.

*Konuyla ilgili adresler:

http://www.homoloji.com/index.jspEtiketler: medya
bülten