13/05/2022 | Yazar: Aslı Alpar

Kızıl Okyanus LGBTİ+ Eskişehir, LGBTİ+ Meclisleri ve Türkiye İşçi Partisi Eskişehir LGBTİ+ Komisyonu: “Tüm LGBTİ+'ları basın toplantısına, yaşamlarımızı savunmaya davet ediyoruz”

“Eskişehir'de dağıtılan, LGBTİ+ları katletmeye çağıran bildirilere ilişkin basın toplantısında buluşuyoruz” Kaos GL - LGBTİ+ Haber Portalı

Çizim: Gizem Winter / Kaos GL stok çizimler

Kızıl Okyanus LGBTİ+ Eskişehir, LGBTİ+ Meclisleri ve Türkiye İşçi Partisi Eskişehir LGBTİ+ Komisyonu; kentte LGBTİ+’ların öldürülmesi çağrısının yer aldığı broşüre ilişkin bugün (14 Mayıs) saat 12:00’da basın toplantısı düzenleyecek.

Kızıl Okyanus Eskişehir sosyal medya hesabından basın açıklamasını şöyle duyurdu:

“Eskişehir'de dağıtılan, LGBTİ+ların katletmeye çağıran nefret dolu bildirilere ilişkin yarın saat 12:00'da; LGBTİ+ Meclisleri, Türkiye İşçi Partisi LGBTİ+ Komisyonu ile ortak basın toplantısında buluşuyoruz.

“Tüm LGBTİ+'ları basın toplantısına, yaşamlarımızı savunmaya davet ediyoruz.

“Bizlere sistematik biçimde nefret kusan hükümet ve tüm organlarından hesap soracak, fobiyi yeneceğiz.

“Yaşasın Lubunya Dayanışması!”

eskisehir-de-dagitilan-lgbti-lari-katletmeye-cagiran-bildirilere-iliskin-basin-toplantisinda-bulusuyoruz-1

“Yaşamak için lubunya dayanışmasını büyütmekten başka çaremiz yok”

Kızıl Okyanus LGBTİ+ Eskişehir’den Eren Erken basın açıklamasına davet için kaosgl.org okurlarına seslendi:

“Eskişehir yerelinde ve coğrafyamızda özellikle son dönemde yaşanan LGBTİ+ fobik olayların artışını görüyoruz. Erkek egemen, LGBTİ+ fobik devletin ve her türlü organının gerek bakanlıklarından gerek yayınlarından nefret söylemleri eksik olmuyor. Fobik devlet zaman zaman diyanet ile camilerde, kimi zaman kolluk kuvvetleri ile sokaklarda kimi zaman da gerici tarikatlar ile nefret politikalarını toplumun her kesimine yayıyor.

“Biz LGBTİ+’lar bu nefret politikaları karşısında baskı, şiddet kimi zaman ölüm ile karşı karşıya kalıyoruz. Eskişehir’in bazı mahallelerinde LGBTİ+’ların yakılması, recm edilmesi, katledilmesi ile ilgili yazılar yazan bildiriler dağıtıldı. Bu bildiri gerici tarikatların ve arkasına aldığı fobik devletin bildirileridir. Bunun farkındayız ve bu yüzden yaşamak için mücadelemizi de lubunya dayanışmasını da büyütmekten başka çaremiz yok.

“Konuya ilişkin 14 Mayıs tarihinde saat 12.00 da basın açıklamasında buluşuyoruz. Bütün lubunyaları dayanışmaya ve yaşamlarını savunmaya çağırıyoruz. Yaşasın Lubunya Dayanışması.”

 


Etiketler: insan hakları, nefret suçları, kent hakkı
İstihdam