10/04/2020 | Yazar: Kaos GL

Filmmor’un online gösterimlerinde bugün Sharmeen Obaid-Chinoy’un “Fundamental: Gender Justice. No Exceptions” serisinde yer alan “Kız Çocukları” filmi var.

Filmmor’un online gösterimlerinde bugün: Kız Çocukları Kaos GL - LGBTİ+ Haber Portalı

Filmmor Kadın Filmleri Festivali, geçmiş festivallerde gösterilmiş filmlerden oluşan FilmmorOnline seçkisinden her gün bir filmi sosyal medya hesaplarından paylaşıyor.

“Fundamental: Gender Justice. No Exceptions” serisi Filmmor’da

Cinsiyet eşitliği mücadelesi veren, statükoyu bozarak tarihin akışını değiştirmeye çalışan feminist hareketlerden aktivistleri izleyen 5 film, 5 ülke, 1 gelecek

Global Fund for Women’in “Fundamental: Gender Justice. No Exceptions” beş kısa bölümden oluşan karakter odaklı bir belgesel film dizisi. Her bölüm, cinsiyet eşitliği için mücadele veren, statükoyu bozarak tarihin akışını değiştirmeye çalışan feminist hareketlerden aktivistlerin hikâyelerine ışık tutuyor.

Haiti’den Şili’ye, Hong Kong’dan Sudan ve Lübnan’a dünya çapında benzeri görülmemiş siyasi ayaklanmaların olduğu bir dönemde, izleyicileri temel insan hakları için ayakta duran toplumsal hareketler ve aktivistlerle doğrudan etkileşime davet eden “Fundamental: Gender Justice. No Exceptions” serisi, bu hafta Filmmor’un online gösterimlerinde Türkiye’den izleyicilerle buluşuyor.

Bugünün filmi: Kız Çocukları

Sharmeen Obaid-Chinoy / 2020 / Renkli / 16’ / İngilizce - Türkçe Altyazılı

Kenya’da, kız çocukları ve kadınların cinsel sağlık hakkı için toplumsal norm ve algılarla mücadelesi…

Filmi buradan izleyebilirsiniz.


Etiketler: kültür sanat
İstihdam