03/06/2021 | Yazar: Aslı Alpar

Her hafta, yerel ve ulusal yazılı basında çıkan LGBTİ+’ların haklarını gözeten bir haber “haftanın şugarı”nda.

Haftanın şugarı: Hürses Kaos GL - LGBTİ+ Haber Portalı

Bu yıl başladığımız medya takip dizimiz “haftanın şugarı”nda, Türkiye’den ulusal ve yerel yazılı basındaki LGBTİ+’ların haklarına saygılı haberler içinden birini seçeceğiz.

Haftanın şugarında bu hafta 29 Mayıs’ta yayımlanan Hürses gazetesinin haberi var. Gazeteden İsa Karaca’nın “İstihdamda LGBTİ+'ların Durumu Anketi Katılımcılarını Çağırıyor” başlıklı haberi, Kadir Has Üniversitesi Toplumsal Cinsiyet ve Kadın Araştırmaları Merkezi ile Kaos GL'nin ortak yürüttüğü araştırmayı duyuruyor.

Haberde Karaca şöyle yazıyor: “Temel insan haklarından olan çalışma hakkı, beraberinde barınma, eğitim ve sağlık hakkını getirirken sosyal alanda da yaşamı devam ettirmenin önemli bir adımı haline geliyor. Türkiye'de İstihdamda LGBTİ+'ların Durumu araştırması, bulguları ve katılımcıların paylaşımlarıyla, kamuda ve özel sektörde farkındalık artırma ve kapasite geliştirme etkinliklerine bilgi zemini oluşturmayı, LGBTİ + çalışanların kapsayıcı istihdam ve toplumsal cinsiyet eşitliği politikalarının geliştirilmesinde kolaylaştırıcı olmayı amaçlıyor.”Etiketler: medya
İstihdam