07/02/2007 | Yazar: Kaos GL

1994’ten beri radyoculuk anlayışına yeni bir soluk getiren Radyo ODTÜ, Kaos GL’nin de sesi olacak. 2 Eylül’de başlayacak olan ‘Hayatın Renkleri’ programı medyadan çalışma hayatına Türkiyeli eşcinselleri anlatacak.1994’ten beri radyoculuk anlayışına yeni bir soluk getiren Radyo ODTÜ, Kaos GL’nin de sesi olacak. 2 Eylül’de başlayacak olan ‘Hayatın Renkleri’ programı medyadan çalışma hayatına Türkiyeli eşcinselleri anlatacak.

KAOS GL

Türkiye’nin en iyi yerel radyosu unvanını yıllardır kimseye kaptırmayan Radyo ODTÜ, mikrofonlarını Türkiyeli eşcinsellerin sorunlarına açıyor. Aileden eğitime, medyadan çalışma hayatına pek çok alanda eşcinsel görünürlüğünün konuşulacağı programlara alanında uzman isimler katılacak.

Türkiyeli eşcinsel bireylerin insan hakları konusunda bilinçlerini yükseltmek ve kamuda bu konuda farkındalık yaratmayı amaçlayan ‘Hayatın Renkleri’ projesi dahilinde gerçekleşecek radyo programları 2 Eylül’de başlayacak.

Avrupa Birliği destekli bu proje kapsamında bir de anket düzenleniyor. Eşcinsel bireylerin uğradıkları ayrımcılık ve insan hakları ihlallerini görünür kılmayı amaçlayan ‘[[Türkiyeli Eşcinsellerin İnsan Hakları Anketi]]’ne Kaos GL web sitesinden ulaşılabilir.

*Konuyla ilgili adresler:

http://www.radyoodtu.com.tr/
Etiketler: medya
Dijital