07/06/2023 | Yazar: Kaos GL

HDP ve Yeşil Sol Parti Kadın Meclisleri, yeniden yapılanma sürecine giriyor: Seçimlerde cinsel kimlik temsiliyetini sağlayamadık, yaşadığımız eksiklik bizler için kabul edilebilir değildir

HDP ve Yeşil Sol Parti Kadın Meclisleri: Cinsel kimlik temsiliyetini sağlayamadık Kaos GL - LGBTİ+ Haber Portalı

HDP ve Yeşil Sol Parti Kadın Meclisleri olarak, 14 ve 28 Mayıs seçim süreci ve sonuçlarını değerlendirmek için toplandı.

5 Haziran’daki ortak toplantıdan umutsuzluğa karşı mücadele ve yeniden yapılanma kararı çıktı. Ortak açıklamada ayrıca seçim sürecinde yaşanan eksiklikler de yer aldı. Seçim bildirgesinde yer alanların çalışmalara yansımadığını belirten kadın meclisleri, “Seçim bildirgemizin içeriğine denk olacak bir çalışma bütünlüğünü sağlayamadığımızı tespit ettik” dedi ve bu eksikleri şöyle sıraladı:

“Bildirgemizde yer almasına rağmen temsiliyetlerini sağlayamadığımız engelli kadınlar, cinsel kimlikler, inançlar ve halklar gibi çoğulculuğu sağlayacak bir temsiliyeti siyaset olarak sağlayamadık. Yaşadığımız eksiklik bizler için kabul edilebilir değildir. Bizler, HDP ve Yeşil Sol Parti Kadın Meclisleri olarak yeniden bir yapılanma sürecine giriyoruz. Yerellerde başlatacağımız kadın toplantılarımızla mücadele hattını kararlılıkla ortaya koyacağız. Bir yandan eksikliklerimizi tamamlayacağız bir yandan yeniden yapılanmayla bütün kadınlara ulaşacak bir örgütlenme seferberliği başlatacağız. Bu süreçteki özeleştirimizi daha çok çalışarak ve mücadeleyi büyüterek sağlayacağız.”


Etiketler: insan hakları, kadın, siyaset
İstihdam