21/07/2020 | Yazar: Kaos GL

Türkiyeli ve Hollandalı queer sanatçı ve aktivistleri dijitalde buluşturan, Through The Window kapsamındaki etkinliklere hazır olun!

Hollandalı ve Türkiyeli queer sanatçılar buluşuyor Kaos GL - LGBTİ+ Haber Portalı

Türkiyeli ve Hollandalı queer sanatçı ve aktivistleri dijitalde buluşturan, dayanışma ve iş birliği olanaklarını geliştiren çevrimiçi bir proje olan Through The Window kapsamındaki bir çevrimiçi sergi, iki söyleşi ve söyleşileri takip eden iki partiye hazır olun!

Etkinlikler, Hollanda İstanbul Başkonsolosluğu tarafından desteklenen ve sanatçı Ömer Tevfik Erten tarafından kürate edilen sergiyi, Hollandalı yazar ve felsefeci Simon(e) van Saarloos tarafından organize edilen söyleşileri ve şarkıcı, DJ ve LGBTİ+ hakları aktivisti Kübra Uzun’un düzenlediği iki partiyi içeriyor.

İstanbul ve Amsterdam Pride'ın arasında, Temmuz-Eylül aylarında gerçekleşecek olan Through The Window’da 25 Temmuz Cumartesi günü saat 22:00'da Club CoWed'in (@clubcoweed) ev sahipliğinde ‘Queer Aktivizm’ söyleşisi gerçekleşecek. 

Kültigin Kağan Akbulut, Lilith HB, So Roustayar ve Maha Youssef'in konuşmacı olarak katılacağı ve bir saat sürecek olan söyleşiyi ise Hollandalı DJ MamaKill ve Q-BRA'nın dijital kabine geçtiği parti takip ediyor. 

1 Eylül Dünya Barış Gününde, 10 Türkiyeli ve 10 Hollandalı toplam 20 sanatçının katılımıyla gerçekleşecek olan dijital sergi açılışının hemen ardından ikinci çevrimiçi söyleşi gerçekleşecek.

Söyleşinin hemen ardından Hollandalı ve Türkiyeli DJ'lerle devam edecek olan parti, yine Club CoWed'in zoom hesabı üzerinden izleniyor olacak. Söyleşi ve partilere ait Zoom linki, etkinlik günlerinde projenin ve Club CoWed'in instagram bio'larında paylaşılacak.

Sadece instagram hesabı üzerinden takip edilecek olan Through The Window (@throughthewindowproject2020), Türkiyeli ve Hollandalı sanatçılar arasında oluşturmaya çalıştığı kültürel ağı ve dayanışmayı projenin ardından da sürdürmeyi hedefliyor. 



Etiketler: kültür sanat
nefret