17/08/2018 | Yazar: Kaos GL

Hrant Dink Vakfı “Geçmişe Bakmak, Geleceği Tasarlamak” başlıklı konferans düzenliyor.

Hrant Dink Vakfı’ndan uluslararası konferans: “Geçmişe Bakmak, Geleceği Tasarlamak” Kaos GL - LGBTİ+ Haber Portalı

Hrant Dink Vakfı “Geçmişe Bakmak, Geleceği Tasarlamak” başlıklı konferans düzenliyor.

Hrant Dink Vakfı 14 Eylül Cuma günü İstanbul’da “Geçmişe Bakmak, Geleceği Tasarlamak” başlıklı bir konferans düzenliyor.

Konferans, 15 Eylül’de gerçekleşecek olan 10. Uluslararası Hrant Dink Ödülü’nü önceliyor. “Geçmişe Bakmak, Geleceği Tasarlamak” temalı konferansta önceki yıllarda Hrant Dink Ödülü’nü kazanan kişiler ve kurum temsilcileri bir araya gelecek.

2015 yılında Hrant Dink ödülüne layık görülen Kaos GL Derneği de konferansın “İnsan Hakları, Özgürlük ve Eşitlik Savunuculuğu” oturumunda yer alacak.

Konferansta neler konuşulacak?

Konferansın oturumları şöyle: “Tüm Zorluklara Rağmen Adalet Arayışı”, “Kutuplaşan Dünyada Gazetecilik ve Bilginin Rolü”, “Kolektif Hafıza, Hakikat Arayışı ve Sebat”, “İnsan Hakları, Özgürlük ve Eşitlik Savunuculuğu”, “İnsan Haklarının Geleceğini Tasarlamak”.

14 Eylül 2018 Cuma günü, İstanbul Lütfi Kırdar Uluslararası Kongre ve Sergi Sarayı’nda yapılacak olan konferans hakkında ayrıntılı bilgi için burayı ziyaret edebilirsiniz.

Uluslararası Hrant Dink ödülü nedir?

Uluslararası Hrant Dink Ödülü her yıl, ayrımcılıktan, ırkçılıktan, şiddetten arınmış, daha özgür ve adil bir dünya için çalışan, bu idealler uğruna bireysel risk alan, ezber bozan, barış dilini kullanan, mücadeleye devam etme yolunda ilham ve umut veren, Türkiye’den ve yurtdışından iki kişi, kurum veya gruba veriliyor. Bu ödülle, Hrant Dink Vakfı, bu yolda yürüyenlere seslerinin duyulduğunu, yaptıklarının görüldüğünü ve yalnız olmadıklarını hatırlatmayı, onlara manen destek olmayı, tüm insanları idealleri uğruna mücadeleye teşvik etmeyi amaçlıyor.

Geçtiğimiz yıllardaki ödül sahipleri hakkında bilgi almak için burayı ziyaret edebilirsiniz.


Etiketler: insan hakları
İstihdam