26/06/2018 | Yazar: Kaos GL

İletişim Yayınları, Onur Haftası için seçtiği iki kitabı %30 indirimle okuyucularla buluşturuyor.

İletişim Yayınları’ndan Onur Haftası’na özel kitaplar Kaos GL - LGBTİ+ Haber Portalı

İletişim Yayınları, Onur Haftası için seçtiği iki kitabı %30 indirimle okuyucularla buluşturuyor.

İletişim Yayınları, sosyal medya hesabından Onur Haftası için seçtiği iki kitabı %30 indirimle okuyucularla buluşturacağını duyurdu.

Aysun Öner’in “Beyaz Yakalı Eşcinseller: İşyerinde Cinsel Yönelim Ayrımcılığı ve Mücadele Stratejileri” ile Burcu Karakaş ve Bawer Çakır’ın birlikte hazırladığı “Erkeklik Ofsayta Düşünce: Futbol, Eşcinsellik ve Halil İbrahim Dinçdağ’ın Hikâyesi” kitaplarını %30 indirimle web sayfasından satın almak mümkün.

Yayınevi Öner’in “Beyaz Yakalı Eşcinseller” kitabını şöyle tanıtıyor: Eşcinseller, beyaz yakalı meslek alanlarında ayrımcılıkla karşılaşıyor, yıldırılıyor, cinsiyet yönelimlerini saklamak zorunda kalıyorlar. Kitap, bu ayrımcılığın kaba ve “incelmiş” yöntemlerini görmemizi sağlıyor.

“Erkeklik Ofsayta Düşünce” kitabının tanıtım metninde ise kitaptan bir alıntı yer alıyor: “İlk hakemlik yıllarımda çok agresiftim. Aileme küfür edildiğini duyunca tribüne dönüp cevap veriyordum. Hakemi aslana, sahayı kafese, seyircileri de kediye benzetiyorum. Kediler maç boyunca aslana kafa tutuyor. Ama maç bitince aslan kafesten çıkıyor, seyirci hiçbir yerde yok. Olgunlaştıkça hiç umursamamaya başladım. Bana ‘ibne’ demeleri beni sadece güldürür. Ben eşcinselim, ‘ibne’ değil. Seyircinin de ‘ibnelik’ten anladığı zaten entrika çevirmek…”


Etiketler: kültür sanat
İstihdam