05/06/2022 | Yazar: Kaos GL

“Olası engellemelere karşı yanımızda olmak için sizleri kampanyayı imzalamaya davet ediyoruz.”

İmza kampanyası: 10. ODTÜ Onur Yürüyüşü’nde yanımızda ol! Kaos GL - LGBTİ+ Haber Portalı

Bu sene “Hatırla” temasıyla yapılacak 10. ODTÜ Onur Yürüyüşü öncesi imza kampanyası başladı. Son yıllarda Rektörlük’ün engelleri ve polis saldırısıyla karşılaşan yürüyüş öncesi, ODTÜ LGBTİQAA+ Dayanışması çevrimiçi imza kampanyası başlattı.

Dayanışma, 10 Haziran’da yapılacak yürüyüşe dönük olası engellemelere karşı birlikte olmaya çağırıyor:

Tıpkı her yürüyüşümüzün onur yürüyüşü olduğu gibi, bu sene de 10 Haziran 2022 tarihinde düzenlenecek olan 10. ODTÜ Onur Yürüyüşü’nde LGBTİQAA+fobiye, iktidar ve kayyum baskısına, ötekileştirilmemize, yok sayılışımıza, hedef gösterilişimize karşı yürüyoruz ve “Hatırla!” diyoruz.

Lubunyaların hayatlarının her anında karşılaştığı fobi, baskı, sömürü, ve ötekileştirilmeleri; Trans+ intiharlarının ve cinayetlerinin politikliğini, bu fobik düzende yok sayılan, katledilen, şiddete maruz bırakılan lubunyaları, transfeminizmin yaşattığını, nefretin öldürdüğünü, failliğin etnik kökeni olmadığını, hepimiz özgür olana kadar hiçbirimizin aslında özgür olmadığını “hatırlamak” ve “hatırlatmak” için yürüyoruz.

Lubunyayız, varız, buradayız demek için; Hande Kader burada, hatırla; Ahmet Yıldız burada, hatırla; Eylül Cansın burada, hatırla; Okyanus Efe burada, hatırla; Hande Buse Şeker burada, hatırla demek için yürüyoruz.  Her ne kadar lubunyaların uğradığı bu şiddetler unutturulmaya ve yok sayılmaya çalışılsa da, biz tıpkı her yürüyüşümüzde olduğu gibi, bu sene 10.sunu düzenlediğimiz ODTÜ Onur Yürüyüşünde de tüm LGBTİQAA+’ları ve karşılaştığımız şiddetleri hatırlatmaya devam ediyoruz.

Olası engellemelere karşı yanımızda olmak için sizleri kampanyayı imzalamaya davet ediyoruz.

İmza kampanyasına katılmak için tıklayın.


Etiketler: insan hakları, eğitim
İstihdam