14/07/2018 | Yazar: Gözde Demirbilek

İntizar, Sinem Gedik ile ilgili hakkında çıkan iddialarla ilgili “ Mustafa Ceceli evimin içine kamera koydurarak, kanunlar önünde büyük suç işlemiştir. Beni bu şekilde itibarsızlaştıramaz!” dedi.

İntizar: Mustafa Ceceli suç işliyor Kaos GL - LGBTİ+ Haber Portalı

İntizar, Sinem Gedik ile ilgili hakkında çıkan iddialarla ilgili “ Mustafa Ceceli evimin içine kamera koydurarak, kanunlar önünde büyük suç işlemiştir. Beni bu şekilde itibarsızlaştıramaz!” dedi.

Mustafa Ceceli, eski eşi Sinem Gedik’e çocukları Arın Ceceli’nin velayetini almak için İntizar arasında ilişki olduğunu iddiasıyla dava açtı. İntizar’ın birlikte çalıştığı plak şirketi Poll Production, dava haberinin ardından “Kendisi hakkında çıkan haberleri üzüntü ve şaşkınlıkla okuduk” açıklaması yaparak sözleşmeyi feshetti.

İntizar, dava dosyasına “delil” olarak, İntizar’ın evine yerleştirttiği kamera görüntülerini koyan Mustafa Ceceli’nin kanunlar önünde büyük suç işlediğinin altını çizdi.

Beni bu şekilde itibarsızlaştıramaz!

Posta gazetesinden Müge Dağıstanlı’ya konuşan İntizar, “Mustafa Ceceli benden intikam almaya çalışıyor, benim arkamda büyük güçler yok. Beni bitirmeye çalışıyorlar, lütfen insanlar beni korusun” diyerek dayanışma çağrısında bulundu:

“İnsanların bedenleri, ruhları, mahremiyetlerine dil uzatılması ahlaksızlık, namuzsuzluk, edepsizlik ve bel altı vurmaktır. Boşanalı bir buçuk yıl oldu ve eşinden kendi isteyerek boşandı. Bir başkasıyla evlendi. Boşanması ve yeni evliliği sürecinde prestiji, güvenilirliği kamuoyu önünde kayboldu. İstediği çevrelere giremedi. Şimdi bu konular üzerinden kendini aklamaya çalışıyor. O konular son derece bağımsız konulardır. Beni bu şekilde itibarsızlaştırmaya çalışamaz! Üstelik kanunlar önünde büyük suç işliyor. Evin içine kamera koyuyor. Sen evin içine nasıl kamera koyarsın? Üstelik o görüntülerde yayın yasağı var. Eski eşi Sinem Gedik ona dava açtı.”

“Bu süreçte Mustafa'yı sildim, Sinem'e hep destek verdim. Çünkü çok yaralanmıştı ve üzgündü. Bu yüzden intikam almaya çalışıyor. Tek derdi bu. Bir adam evladının annesini böyle bir iddiayla zor duruma düşürür mü? Ben yırtık, çirkef, edepsiz, çığırtkan biri değilim. Hiçbir konuda şov yapmam! Olaylar karşısında haksız da olsam hep susar, başımı öne eğerim. Tanıyanlar bilir; yalnızım, garibanım. Kimseye kötülük etmedim. Arkamda büyük güçler yok. Beni bitirmeye çalışıyorlar. Lütfen insanlar beni korusun. Çok kötüyüm.”

PuCCa: Umarım emsal bir dava olur ve Sinem Gedik kazanır

Fenomen PuCCa İnstagram profilinden gökkuşaklı bir görsel paylaşarak “Eski eşinin mahrem görüntülerini basına dağıtıp kendini tekrar ‘evin nur yüzlü oğlu’ göstermete çalışan kii bence gerçekten kötü bir insandır. Ondan gelecek paralı düşünüp İntizar’ı işten kovan kişi ise korkunç biridir. Sinem Gedik, bilmiyorum bunu okur musun ama umarım davan emsal teşkil eder ve sen kazanırsın” yazdı.

Murat Dalkılıç: Poll Production, seninle aynı çatı altında durmaktan gurur duymuyorum

Poll Production ile birlikte çalışan sanatçı Murat Dalkılıç ise plak şirketinin sözleşmeyi iptal ettiğini duyura yazıyı “Maalesef seninle aynı çatı altında olmaktan gurur duyamadım ve duyamayacağım. Poll Production’dan bahsediyorum” açıklamasıyla paylaşarak İntizar’a destek verdi.

Bedük: Kaçıncı yüzyılda yaşıyoruz?

Bedük de Twitter hesabından plak şirketinin feshiyle ilgili "Bir sanatçının, bir insanin cinsel tercihi sebep gösterilerek bağlı bulundugu şirketten kovulması nedir arkadaş!!?? Hangi yılda yaşıyoruz??" yazarak tepkisini gösterdi.

Mabel Matiz: Küflü küflü cümleler

Mabel Matiz, yapılan haberlerdeki dili eleştirerek "Sevgili basınımız ne zaman insancıl, ahlaklı ve evrensel bir dille haber vermeyi, başlık atmayı, link paylaşmayı öğrenecek? Ne zaman? Üzülüyorum. Koca koca adamlar, koca koca köşelerinde küflü küflü cümleler kuruyor" dedi.

Sosyal medyada: #sinemgedikveintizarınyanındayız

Sinem Gedik ve İntizar hakkında çıkan homofobik haberlere karşı sosyal medyada #sinemgedikveintizarınyanındayız hashtag kampanyası başladı. Kullanıcılar, desteklerini ve dayanışma mesajlarını hashtag ile yayınlıyorlar.


Etiketler: medya
İstihdam