06/11/2019 | Yazar: Kaos GL

Kadıköy Kent Konseyi LGBTİ+ Meclisi 2. Dönem Seçimli Genel Kurulu, 17 Kasım Pazar günü gerçekleşecek.

Kadıköy Kent Konseyi Genel Kurulu 17 Kasım’da Kaos GL - LGBTİ+ Haber Portalı

Kadıköy Kent Konseyi LGBTİ+ Meclisi 2. Dönem Seçimli Genel Kurulu, 17 Kasım Pazar günü 13:00-17:00 saatleri arasında Kadıköy Kent Konseyi ofisinde gerçekleşecek.

Faaliyet alanı Kadıköy LGBTİ+ toplumunu kapsayan sivil toplum örgütleri, öğrenci toplulukları ve inisiyatifler ile Kadıköy’de yaşayan, okuyan, çalışan ve sosyalleşen LGBTİ+’lar, Genel Kurul üyeliği için 15 Kasım 2019 Cuma gününe kadar kentkonseyi@kadikoy.bel.tr adresine e-posta göndererek başvuruda bulunabilirler.

Kadıköy Kent Konseyi LGBTİ+ Meclisi neler yapacak?

Meclisten Cem Öztürk Temmuz ayında düzenledikleri ilk toplantının ardından konseyin nasıl çalışacağını KaosGL.org’a şöyle anlattı:

“Ana gündemimizi 2019-2020 Faaliyet Planı ile çalışma yönergemizde yapacağımız değişiklikler oluşturuyor. Kadıköy’de LGBTİ+’ların belediye hizmetlerinden eşit yararlanabilmesi için projeler geliştiriyoruz. Bu süreçte başta Kadıköy Belediyesi Toplumsal Eşitlik Birimi olmak üzere birçok kurumla işbirliği içinde olacağız. Kadıköy’de LGBTİ+ dayanışmasını Kent Konseyi bünyesinde ilerletmeyi hedefliyoruz.”

Adres: Hasanpaşa Mah. Kurbağalıdere Cad. Ecevit Apt. 21/1, Kadıköy, İstanbul.


Etiketler: insan hakları, kent hakkı
bülten