26/05/2021 | Yazar: Kaos GL

Lambdaistanbul’un Kadın+ Öykü Okuma buluşmaları devam ediyor. Bu haftaki buluşmada Aşkın L* Hali öykülerinden, Belma Fırat’ın “Motorcu” adlı öyküsü konuşulacak.

Kadın+ Öykü Okuma’da bu hafta: Motorcu Kaos GL - LGBTİ+ Haber Portalı

Lambdaistanbul LGBTİ+ Dayanışma Derneği’nin Kadın+ Öykü Okuma buluşmaları düzenliyor. Okuma grubu bu etkinlik serisinde, Kaos GL’nin Kadın Kadına Öykü Yarışması’nda ödül almış öykülerin derlemesi olan Aşkın L* Hali kitap setinden öyküler okuyor.

Geçtiğimiz hafta  “Mutlu Aşk Vardır” Temalı ilk yarışmanın birincilik ödülünü paylaşan öykülerden Gonca’nın “Ayrı” adlı öyküsüyle bağlılık-bağımlılık, örgütlü olmak, aile ve ilişkiler üzerine sohbet eden okuma grubu bu hafta ise LGBTİ+’nın “İ”sine uzanacak ve Belma Fırat’ın interseks bir karaktere hayat verdiği “Motorcu” adlı öyküsünü konuşacak.

Lambdaistanbul’un kadın+ görünürlüğü çerçevesinde kurguladığı etkinlik, öykü yazarı Belma Fırat’ın da katılımıyla bu akşam (26 Mayıs Çarşamba) saat 19:00’da dijital ortamda gerçekleşecek: “Etkinliğimiz kendini lezbiyen, biseksüel veya queer olarak tanımlayan ya da lezbiyen aktivizmle bağlantılı olduğunu hisseden herkese ve özellikle intersekslere açıktır.”

Buluşmaya katılmak için lambda@lambdaistanbul.org adresine mail atmanız yeterli. Katılım linki e-posta yollayanlara iletilecek. 


Etiketler: kadın, kültür sanat
nefret