12/08/2020 | Yazar: Kaos GL

“Kadınlar futbolda olmamalı, basketbol da erkek oyunu” sözleri sebebiyle çalıştığı beIN SPORTS ve Türkiye Futbol Federasyonu tarafından kınanan Melih Şendil mesleğe veda ettiğini duyurdu.

“Kadınlar futbolda olmamalı” diyen Melih Şendil mesleğe veda etti Kaos GL - LGBTİ+ Haber Portalı

Digiturk’ün beIN SPORTS kanalında “Maç Sonu” programının 7 Ağustos tarihli bölümünde, program yorumcusu Melih Şendil, Real Madrid’in formasını yorumlarken “Futbol o kadar ataerkil bir oyun ki… Mesela kadınlara voleybol oynamak çok yakışıyor ama şahsen benim düşüncem kadınlar futbolda olmamalı. Basketbol da bence erkek oyunu” sözlerinin ardından programın diğer yorumcusu İlker Yağcıoğlu “Eyvah, dikkat et topa tutarlar” demiş; Şendil ise “Ayrımcılık yapıyor gibi olmayalım, topa tutarlar ama önemli değil. Alışığız” cevabını vermişti. Şendil sözlerinin hemen arkasından Real Madrid’in formasına dair “Ben mesela başkan olsam asla pembe forma yaptırmam. Siz?” diyerek Yağcıoğlu’na sormuş, Yağcıoğlu “Ben de yaptırmam” diye cevaplamıştı.

Şendil’in bu sözlerini programın yayınlandığı beIN SPORTS kanalı ve Türkiye Futbol Federasyonu kınamış, Şendil “‘Maç Sonu’ programında yaptığım niyetimi aşan yorumlar nedeniyle kırgın olan saygın halkımızdan içtenlikle özür dilerim” demişti.

Mesleğe veda ettiğini duyurdu

Şendil, Medyascope TV’den Cansu Şimşek’e verdiği demeçte mesleğe veda ettiğini şöyle duyurdu:

“Toplam 29 yıl, yayıncı kuruluşta çeyrek asır sonra mesleğe kendi isteğimle veda ediyorum. Kendi aldığım emeklilik kararım söz konusudur.”


Etiketler: spor
İstihdam