30/03/2022 | Yazar: Kaos GL

İsviçre ve Türkiye’den sanatçıların eserlerinden oluşan “Kadınlık ve Sürdürülebilirlik” sergisi Ankara’dan sonra İstanbul’da da seyirciyle buluşacak.

“Kadınlık ve Sürdürülebilirlik” sergisi İstanbul yolcusu Kaos GL - LGBTİ+ Haber Portalı

Daha adil ve sürdürülebilir bir gelecek için sanat ve kadınlar neler yapabilir? Şimdiye kadar birbirinden bunca ayrı düşmüş doğa ve kültür, birey ve topluluk, bilginin farklı disiplinleri, rasyonalite ve bilinçliliğin diğer türleri yeniden nasıl bir araya getirilebilir? Sanatsal projeler vasıtasıyla yeni ağlar ve bağlantılar nasıl yaratılabilir?

Bu sorular, İsviçre ve Türkiye’den sanatçıları bir araya getirdi. İsviçre-Türkiye sanat projesi “Kadınlık ve Sürdürülebilirlik”, sürdürülebilirliğin öncelikli durumunu sanat aracılığıyla kadın bakış açısından ele alıyor.

Kaos GL’nin de desteğiyle hazırlanan sergi için, İsviçre’den sanatçılar, Talaya Schmid, Aglaia Haritz ve Patricia Jacomella ve Türkiye’den sanatçılar, Gözde İlkin, SENA ve Ecem Yerman, sanatsal bir etkileşim ve sanat üzerine konuşmalar, atölyeler, performans, açık oturumlar ve CerModern’de sergilenecek işlerin üretim süreci için Ankara’da bir araya geldi.

Sergi şimdi de İstanbul yolcusu. 7 Haziran’da Barın Han’da açılacak sergi ay sonuna kadar ziyaretçilere açık. 


Etiketler: kadın, kültür sanat
nefret