10/02/2022 | Yazar: Kaos GL

Kaos GL, Yerel Yönetimler ve LGBTİ+ Hakları kitabının basılı halini yerel yönetim çalışanlarına ulaştırıyor.

Kaos GL’den yerel yönetim çalışanlarına kaynak desteği! Kaos GL - LGBTİ+ Haber Portalı

Yerel yönetim alanında çalışan uzmanların makalelerini içeren ve LGBTİ+’ların kent hakkına, yerel yönetimlerde LGBTİ+ politikalarının geçmişine, insan hakları kentleri yaklaşımına ışık tutan ve yerel yönetimler alanında daha birçok konuya değinen yayının adresinize gelmesi için formu doldurmanız yeterli.

- FORMU DOLDURMAK İÇİN TIKLAYIN -

Kaos GL Derneği, “Yerel Yönetimler ve LGBTİ+ Hakları” kitabını yayınladı. Alandaki uzmanların yazılarından oluşan kitap, Kaos GL’nin LGBTİ+ Kapsayıcı Yerel Yönetimler İçin Politika Belgesi ile başlıyor.

Kitapta yerel yönetimlerin LGBTİ+ politikaları, insan hakları ve gökkuşağı kentleri, iyi uygulama örnekleri ve kent hakkı üzerine yazılar yer alıyor.

Defne Güzel’in “Yerel Yönetimlerin LGBTİ+ Haklarına Verdiği Yanıt” yazısıyla açılan kitapta, Bahar Özden insan hakları kentleri yaklaşımı ve yerelde LGBTİ+ haklarını anlatıyor. Bahar Yalçın, İstanbul’da üç billboard üzerinden belediyelerin LGBTİ+ hakları alanındaki çalışmalarını inceliyor.

Kitapta Defne Güzel ayrıca yerel yönetimlerin LGBTİ+ politikaları ve faaliyetlerinin seyrine de ışık tutuyor. Ege Tekinbaş, iyi uygulama örnekleri üzerinden yerel yönetimleri incelerken; Işıl Kurnaz “Gökkuşağı kentler mümkün mü” diye soruyor. Özgün Akduran ise meseleyi kent hakkı bağlamınca inceliyor.

Kitap, ayrımcılıkla mücadelede yerel ve bölgesel yönetimlerin iyi uygulamaları derlemesi ise sonlanıyor.

Kitabın dijital haline ulaşmak için tıklayın.

*Bu etkinlik Avrupa Birliği'nin desteklediği Eşit Haklar için Savunuculuğu Güçlendirme projesi kapsamında gerçekleştirilmektedir. İçerik tamamen Kaos GL Derneği'nin sorumluluğu altındadır ve Avrupa Birliği'nin resmi görüşlerini yansıttığı anlamına gelmemektedir.


Etiketler: insan hakları, kent hakkı
İstihdam