12/11/2020 | Yazar: Umut Güven

Kaos GL Dergisi’nin 175. sayısı “Biseksüel+” sayısı okuyucuyla buluştu.

Kaos GL Dergisi “Biseksüel+” sayısı raflarda yerini aldı Kaos GL - LGBTİ+ Haber Portalı

1994 yılından beri yayın hayatını sürdüren Kaos GL Dergisi’nin 175. sayısı, “Biseksüel+” dosya konusuyla yayınlandı. Kaos GL Dergisi bu sayısında “Biseksüel+” dosya konusu ile, dünden bugüne biseksüel hareketini; toplumsal normlar ve bifobinin beraberinde kendini gösteren yalnızlaştırmaya karşı ortak mücadele araçlarımızı; biseksüel+ deneyimlerimizin çeşitliliğini; sanatta, medyada, sokakta bi+ görünürlüğünü ve çok daha fazlasını tartışmaya açtı.

Biseksüel+ sayısında neler var?

Kaos GL Dergisi 175. sayısı, hem gündelik yaşantıda hem LGBTİ+ hareketin içinde biseksüellerin deneyimlerinin kalıp yargılar içine sıkıştırılmasına ve tek tipleştirilmesine değindi. Biseksüel görünürlüğünün sağlanması ve bi+ politikalar üretilmesinin önündeki engelleri birçok aktivist ile birlikte ele aldı.

Günümüzde çok çeşitli deneyimlere işaret eden bir şemsiye terim olarak kullanılan Biseksüel+’ya dair yazılarıyla Umut Erdem, Doğa Melis, Bitopya, Barış Azar, Zeynab Peyghambarzadeh, Pınar Karabağ, Aslı Ceren Aslan, Gizem Karagöz ve Jacob Engelberg dergide yer aldı.

Güncel Sayfalarda ise Gülizar Aytekin, Serdar Soydan ile Hakan İlker, İlker Hepkaner, Şafak Şule Kemancı ile Ahmet Rüstem Ekici, Defne Güzel, Ali Osman Aydın ve Tanju Tariz yazıları ve röportajları ile katkı sundu.

Bartu, Biseksüel+ kavramından ilhamla sonsuz çeşitlilikteki olasılıkları bünyesinde barındıran uzayı Kaos GL Dergisi’nin kapağına taşırken, Ayşegül Doğan ve Tuğçe Akay çalışmasıyla umumda yer aldı.

Dergiye nasıl ulaşırım?

Dergiye kitapçılardan veya Notebene Yayınları’nın sitesinden ulaşabilirsiniz. Online aboneler dergi sitesinden dergiyi okuyabilir.


Etiketler: medya, kültür sanat
İstihdam